Kırklareli’de “Mamut”lar temizliğe başladı

16
Kırklareli Belediyesi, temizlik çalışmalarını daha modern yöntemlerle gerçekleştirebilmek için temizlik araçlarına bir yenisini daha ekledi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediyesi, temizlik çalışmalarını daha modern yöntemlerle gerçekleştirebilmek için temizlik araçlarına bir yenisini daha ekledi.
Kırklareli Belediyesi tarafından benzinli ve elektrikli olmak üzere iki adet alınan “Mamut” olarak adlandırılan temizlik robotları cadde ve sokaklarda temizliğe başladı. Halk arasında "Mamut" olarak adlandırılan son teknoloji ürünü vakumlu temizlik robotu sayesinde caddelerin ve sokakların temizliğinin daha hızlı ve pratik bir şekilde yapılması hedefleniyor.
Elektrikli ve benzinli olarak 2 adet alınan temizlik robotları ilk görevlerine çıktılar.
Perşembe günü Karaumur Caddesi, Mustafa Kemal Bulvarı, Fevzi Çakmak Caddesi ve Vilayet Meydanı’nda temizliğe başlayan robotlara vatandaşlarda büyük ilgi gösterdi.
Vatandaşlar temizlik robotlarının çalışmasını dikkatlice incelediler.
* Kesimoğlu; “Çevreye ve çevre temizliğine karşı ayrı bir hassasiyetimiz var”
Belediye Başkanı Mehmet S. Kesimoğlu, temizlik robotları ile ilgili yaptığı açıklamada  "Yeni aldığımız son teknoloji ürünü temizlik robotu sayesinde teknolojiyi temizliğin hizmetine sunduk. Göreve geldiğimizden bugüne kadar hep Kırklareli halkına kaliteli hizmet sunma çabası içerisinde olduk. Kentimizin temizliği ve vatandaşlarımızın sağlığı için de bu anlayış doğrultusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Belediye olarak bizim, çevreye ve çevre temizliğine karşı da ayrı bir hassasiyetimiz var. Şehrimizi her zaman temiz tutma gayreti içerisindeyiz" dedi.
* Hızlı ve sessiz
Elektrik süpürgesi gibi çalışan temizlik robotları, yaprakları, sigara izmaritlerini, çekirdek kabuğu, su şişesi gibi bütün küçük çöpleri emerek toplayabiliyor. Araçtaki sulama sistemi ise toz yayılmasını önlüyor. El ile kumanda edilen temizlik robotu, hızlı ve oldukça sessiz bir şekilde çalışıyor. (Derya Atkoşan)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here