Kırklareli’de isimler değişiyor ama Masa Tenisi’nde başarı devam ediyor

17
Türkiye Masa Tenisi Federasyonu tarafından düzenlenen ve Kırşehir’de 07-10 Haziran 2012 tarihlerinde yapılan “Kulüplerarası Minikler Türkiye Şampiyonası”nda ilimizi temsil eden takım ve sporcularımız aldıkları sonuçlarla ilimizi en güzel bir şekilde temsil etmenin haklı gururunu yaşayarak Kırklareli’ni döndüler.
HABER MERKEZİ
 İlimizi temsil eden sporcular Bayanlar Ferdi Türkiye 5. Erkekler Ferdi Türkiye 9. Erkekler Çift Türkiye 5. Bayanlar Çiftlerde Türkiye 9. Takımlarda ise Türkiye 7.liği elde ettiler.
Masa Tenisi İl Temsilcisi ve Antrenör Soner Polat Turnuva ile ilgili şunları kaydetti:
“Kırklareli Masa Tenisi sporcuları ilimizi Türkiye Masa Tenisi Süper Ligi’nde, 1. Lig’de, Gruplar’da ve Türkiye Şampiyonaları’nda gururla temsil etmeye devam ediyor. Türkiye Şampiyonaları grup maçlarında dereceye giren 23 takım ve KKTC katılımı ile yapılmaktadır. 2012 yılında yapılan ilk Türkiye Şampiyonası’nda sporcularımız Samsun’da ilimizi temsil etmiş ve “Gençler Türkiye Şampiyonası”nda Çiftlerde Türkiye 3. Ferdilerde Türkiye 5. olmuşlardır. Sonrasında Amasya’da yapılan “Yıldızlar Türkiye Şampiyonası”nda Çiftlerde Türkiye Şampiyonu, Ferdilerde Türkiye 2. ve 3. olarak başarılarına devam etmişlerdir. Son olarak ta Kırşehir’de yapılan “Minikler Türkiye Şampiyonası”nda ilimizi temsil eden sporcuların aldıkları dereceler ilerisi için bizlere ve ilimize büyük umutlar verdi. 2012 yılının 3. Türkiye Şampiyonası Kırşehir’de 07-10 Haziran 2012 tarihlerinde yapılan “Minikler Türkiye Şampiyonası” oldu. Türkiye Şampiyonaları’nda Takımlar, Çiftler ve Ferdiler’de müsabakalar yapılmakta ve dereceler belli olmaktadır. Bizlerde 24 takım arasında Bayanlar Ferdi Türkiye 5’ncisi, Erkekler Ferdi Türkiye 9’ncusu, Erkekler Çift Türkiye 5’ncisi, Bayanlar Çiftler’de Türkiye 9’ncusu, Takımlarda ise Türkiye 7’ncisi olarak turnuvayı tamamladık. Takımlarda Türkiye 7’ncisi olan takımda oynayan Selinay Cengiz Ferdiler’de de Türkiye 5’ncisi olarak seneye şampiyonluk için bizleri ümitlendirdi.  Ayrıca erkelerde Canberk Canayakın Türkiye 9. Çiftler’de ise Halil Serbey Celep ve Canberk Canayakın çifti Türkiye 5’ncisi, Selinay Cengiz Seray Atagan çifti ise Türkiye 9’ncusu olarak bizleri gururlandırdılar. İlimizi temsil eden sporcularımızdan Seray Atagan, Deniz Ali Candan ve Halil Serbey Celep ana tabloya girme başarısını gösterdiler. Dereceye giren tüm sporcularımız 2012-2013 yılında yine Minikler Kategorisi’nde yarışacaklar. 
Ben buradan tüm velilere seslenmek istiyorum Kırşehir de öğrencilerimiz karne notlarını velilerimizden öğrendiler ve 32 sporcumuzun 28’i Takdir ve Onur Belgesi 4’de Teşekkür alarak sporla eğitimin bir arada yapıldığında eğitim başarısını da arttırdığını herkese kanıtladılar. ‘Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur’ sözünü unutmayalım çocuklarımıza spor yapmaları için destekte bulunalım. Dünyanın eğitimde ileri gelen tüm profesörleri eğitime sporun katkısının %60’ın üzerinde olduğunu iddia etmekte ve bunu gelişmiş ülkelerde uygulatmaktadırlar. Örneğin ABD’de okullarda Beden Eğitimi Dersi haftalık 12 saat olarak uygulanmaktadır. Buda çocukların sosyal ve psikolojik gelişmelerine, özgüvenle hareket etmelerine ve en önemlisi de sağlıklı bir birey olarak yaşamlarına devam etmelerine katkı yapmakta, az hastalandıkları için de devlet ekonomisine artı katkı sağlamaktadır.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here