Kırklareli’de bugün şiddetli yağış bekleniyor

11
Meteoroloji Genel Müdürlüğü dün akşamüzeri yaptığı açıklamada başta Kırklareli’de olmak üzere bugün Marmara Bölgesinde çok şiddetli yağmur uyarsı yaptı. yapılan açıklamada şunlar kaydedildi;
HABER MERKEZİ
Meteoroloji Genel Müdürlüğü dün akşamüzeri yaptığı açıklamada başta Kırklareli’de olmak üzere bugün Marmara Bölgesinde çok şiddetli yağmur uyarsı yaptı. yapılan açıklamada şunlar kaydedildi; Cumartesi günü  Trakya’da (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale ve Balıkesir’in kuzeyi) Şiddetli (76-100 mm), Marmara’nın güney ve doğusunda (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik, Balıkesir, Çanakkale ) yerel olarak kuvvetli olacağı bekleniyor. 
Pazar günü bölge genelinde devam edecek olan yağışların; İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Yalova, Bursa, Balıkesir ve Tekirdağ’ın doğusunda, Pazartesi günü ise İstanbul’un Anadolu Yakası, Balıkesir, Bursa, Yalova, Kocaeli ve Sakarya’da kuvvetli olması ve 27.10.2014 Pazartesi gece saatlerine kadar yerel olarak metrekareye (toplam olarak) 100-200 kg. civarında yağış düşmesi beklendiğinden, yaşanabilecek sel ve su baskınlarına karşı vatandaşların ve yetkililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir. (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here