Kırklareli’de AK Parti bünyesine 58 kişi katıldı

5
CHP Kırklareli Milletvekili Mehmet Siyam Kesimoğlu’nun ve Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan’ın iddiaları üzerine AK Parti Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan yanıt verdi.
HABER MERKEZİ
AK Parti il ve ilçe teşkilatlarıyla 24 Aralık 2011 Cumartesi günü il başkanlığında bir araya gelerek iddiaların doğruyu yansıtmadığını ifade eden Vekil Gürşan;
“CHP Milletvekili Mehmet Kesimoğlu’nun gazetelerde yayımlanan yazısı tamamiyle kendisinin Kırklareli Milletvekili olmasına rağmen Kırklareli’ne gelmediğini gösteriyor. Çünkü, bana yazdığı önergede Babaeski ilçemizde yapılacak olan Devlet Hastanesi’nin halen daha yapılmadığını ne zaman yapılacağını sormuş. Bu sorusuyla Kırklareli’ne gelmediğini apaçık ortaya koyuyor. Babaeski Devlet Hastanesi’nin bütün her şeyi tamamlandı sayın vekil, hafriyat yapılacak neredeyse” şeklinde yanıt verdi.
Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan’ın ise yaptığı açıklamasında; ‘papağan gibi belediyeyi alacağız, belediyeyi alacağız. Sen önce bir çalış ondan sonra belediyeyi alırsın. Şenol beyin bu söylediklerini tamamen acemiliğine veriyorum. Kendisinin ayakları yere basmıyor’ şeklindeki açıklamasına ise AK Parti vekili Gürşan; “Ayaklarım yere çok iyi basıyor. Galiba senin ayakların yere basmıyor. Çünkü kendi partililerin, kendi belediye meclis üyelerin senin hakkında neler söylüyor” dedi.
Daha sonrasında Vekil Gürşan ve eşi cemile Gürşan, İl Başkanı Emin Tunç ve AK Partili ilçe ve belde belediye başkanları AK Partiye katılan 58 kişiye rozet taktı.
Ayrıca Milletvekili Şenol Gürşan, il müdürlerinden proje üretmeleri talebinde bulunarak, koltuk sevdalısı olmamaları şeklinde uyarıda bulundu.
Gürşan, son olarak şu sözlere yer verdi;
“Hükümet olarak il genelinde yatırımları hızlandırdık. Bunların sayıları artarak devam edecek. İl müdürleri koltuklarının hakkını verecekler. Proje üretecekler, ödenek talebinde bulunacaklar. Bütün gün koltuğunda oturup sabah gelip akşam çekip giden il müdürü istemiyorum.”
Yapılan açıklamanın ve rozet töreninin ardından, toplantı basına kapalı olarak devam etti. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here