Kırklareli’de 3 yerde Buğday-Arpa Demonstrasyonu kuruldu

19
 Kırklareli İll Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada Kırklareli il genelinde 3 garklı noktada Buğday-Arpa Demonstrasyonu kurulduğu belirtilerek şunlar kaydedildi:
HABER MERKEZİ
“Eğitim, Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığımızca yürütülen “Tarımsal Yeniliklerin Yaygınlaştırılması” projesi çerçevesinde, İlimizde 2014 yılı Kasım ayında üç farklı yerde, verim ve kaliteye yönelik olmak üzere Buğday-Arpa Demonstrasyonu kuruldu. 
Merkez ilçe Kavaklı ve Üsküp Beldeleri ile Kofçaz İlçe Tastepe köyündeki çiftçilerimizin tarlasında kurulan demonstrasyonlarımızda, Proje Bölge Koordinatörü Edirne Trakya Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünün tescilli Buğday-Arpa çeşitlerinin ekilişleri yapıldı. 
Buğday da; Yeni geliştirilen 3 çeşit ile birlikte Saban ve Selimiye çeşitleri ve Arpada Harman ve Hasat çeşitleri şeklinde kurulan demonstrasyonlarımız, ekimden hasada kadar olan sürede çiftçilerimizce izlenebilecektir.
Söz konusu çeşitlerin hasadı 2015 yılının Temmuz Ayı’nda gerçekleştirilecek olup çeşitlere verim ve kalitelerini ortaya koyan birer Tarla Günü düzenlenmesi planlanmıştır.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here