Kırklareli Zabıtası Okul Kantinleri’ni denetliyor

14
Kırklareli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, yeni Eğitim ve Öğretim Yılı’nda Okul Kantinleri’ne yönelik denetimlerini sürdürüyor.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, yeni Eğitim ve Öğretim Yılı’nda Okul Kantinleri’ne yönelik denetimlerini sürdürüyor.
Zabıta Müdürlüğü Ekipleri tarafından Okul Kantinleri’ne yapılan denetimlerin okulların açıldığı günden bu yana devam ettiğini kaydeden Başkan Kesimoğlu; “Ekiplerimiz tarafından yapılan denetimler sırasında; Genel Temizlik, Gıdaların Son Kullanma Tarihleri, Gıda Maddelerinin Muhafazası, Çalışan Personelin Kıyafetleri, Sağlık Muayene Kartları kontrol edildi. Ayrıca ekipler tarafından kantin işletmecilerine uyulması gereken kurallar hakkında bilgi verildi” dedi.  
* “Çocukların sağlığı bizim için birinci sırada gelmektedir”
Öğrencilerin sağlığını korumak maksadıyla denetimlerin devam edeceğini aktaran Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu; “Çocuklarımızın sağlığını tehlikeye atacak her türlü olumsuzluğun takipçisi olacağız. Zabıta Ekiplerimizce kontrollerimiz aralıksız devam edecektir. Çocukların sağlığı bizim için birinci sırada gelmektedir. Temizlik ve sağlığa uygunluk konusunda hiç taviz vermeden istenilen seviyeye getirilmesi, öğrencilerimizin daha temiz ve güzel ortamda gönül rahatlığıyla hizmet almalarını sağlanması amaçlıyoruz. Denetimlerde standartlara uyan okul kantincilerimize teşekkür ederiz” dedi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here