Kırklareli Zabıtası görüntü kirliliği ile mücadele başlattı

19
Kırklareli Belediyesi Zabıta Ekipleri görüntü kirliliğini yol açan tabela ve reklam kullanan esnaflara yönelik uyarılarda bulundu.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediyesi Zabıta Ekipleri görüntü kirliliğini yol açan tabela ve reklam kullanan esnaflara yönelik uyarılarda bulundu.
Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Kırklareli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri’nin kazalara sebebiyet verebilecek ve görüntü kirliliğine yol açan tabela ve reklam panolarının kaldırılması konusunda işletme sahiplerinin uyarıldığını belirtti. 
* “Esnaflarımız duyarlı olsun”
Söz konusu tabela ve reklam panolarının sadece görüntü kirliliğine yol açmadığını aynı zamanda ciddi kazalara da sebebiyet verdiği için bir an önce işletme sahipleri tarafından kaldırılması gerektiğini aktaran Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu: “Ekiplerimiz, Kentteki merkezi ana caddeler üzerinde bulunan trafik görüş açısını kapatarak kazalara sebebiyet veren ve görüntü kirliliğine neden olan tabela ve reklam panolarının kaldırılması hususunda gerekli uyarlarda bulundu. Esnaflarımızın da bu konuda bizlere yardımcı olarak duyarlı olmalarını bekliyoruz” dedi. 
* “Yönetmeliğe uymayanlara gerekli işlemler yapılıyor”
Zabıta personelinin birebir esnaf ile görüştüğünü kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu; “Belediye Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz, esnafımız ile birebir görüşüp, uyarılarda bulunuyor. Birçok cadde ve sokakta bulunan işyeri sahipleri bu konuda bilgilendirildi. Uyarıları dikkate almayan işyerleri hakkında gerekli işlemleri gerçekleştiriyoruz” şeklinde konuştu. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here