Kırklareli Yetiştirme Yurdu’nda eskiler yad edildi

24
* Kırklareli Yetiştirme Yurdu’nda yetişenler 25 Temmuz 2010 Pazar günü düzenlenen etkinlikte bir araya gelerek, eski günleri yad edip, gönüllerince eğlendiler.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Yetiştirme Yurdu’nda yetişenleri bir araya getiren etkinlik 25 Temmuz 2010 Pazar günü saat 10.00-17.00 arasında Yurt Bahçesi’nde gerçekleştirildi.
İlyas Gavalcı, Beyti Demirel, Muammer İkizkaya, Emine Billur tarafından bu yıl 2’ncisi organize edilen etkinliğe; Yurt Müdürü Hakan Yağan, Yurt Din Görevlisi Raşit Günal, eski Yurt Müdürü Ruhsar Tuncan ile yurtta kalmış olanlar aileleri ile birlikte katıldılar.
Kaya Orkestra’nın eşliğinde Murat Kasap’ın seslendirdiği neşeli müzik parçaları ile Sabah kahvaltısı ile başlayan program daha sonra öğle yemeğinin hep birlikte yenilmesi ile devam etti. Etkinliğe katılanlar kendi dönemlerinde yurtta bulunan arkadaşlarını bularak eski günlerde yaşadıkları anılarını tazelediler. Burada edindikleri tecrübelerini şu anda yurtta kalmakta olan çocuklar ile paylaşarak, geleceğe umutla bakmalarını istediler.
* “Etkinliğimizi dernekleşerek daha geniş kapsamlı yapacağız”
Önümüzdeki yıldan itibaren kuracakları dernek ile bu etkinliği daha geniş kapsamlı olarak  yapmak istediklerin belirten İlyas Gavalcı şunları kaydetti:
 “Kırklareli Yetiştirme Yurdu’ndan çıkanları bir araya getirdiğimiz toplantımızın bu yıl 2’ncisini düzenlemekten mutluluk duyuyoruz. Etkinliklerimiz kapsamında Cumartesi günü ikindi namazı öncesinde Karakaşbey Camii’nde yurtta kaldıktan sonra buradan ayrıldıktan sonra rahmetli olanlaer için Mevlid-ie Şerif okuttuk. Yine aynı günün akşamında Bilgiç Halı Saha’da bir araya gelerek futbol maçı yaparak eski günleri yad ettik.
İnşallah bundan sonraki yıllarda bir dernek kurarak bu toplantıları daha geniş kapsamlı ve katılımlı olarak yapmayı istiyoruz. Bu derneği kurmak içinde sizlerin desteğinizi bekliyoruz. Önümüzdeki yıldan itibaren yapacağımız bu toplantımıza katılımın daha çok olması içini gereken çalışmaları yapacağız.”
* “Ömrüm yettiğince aranızda olacağım”
Yurdun emekli Müdürü Ruhsar Tuncan’da çocuklarım diyerek başladığı konuşmasında, ömrünün yettiğince düzenlenecek bu etkinliğe katılacağını belirterek şunları kaydetti: “Bugün buraya gelerek bu kardeşliği ve dostluğu devam ettirdiğiniz için hepinize teşekkür ederim. Bu organizasyonun yapılmasını sağlayanlara da teşekkür ediyorum. Bu toplantıların ömür boyu devam etmesini diliyorum. İnşallah bu toplantıları da devam ettireceğiz. Ben de sağ oldukça aranızda olmaya gayret edeceğim.”
* “Her biriniz yurtta kalan çocuklarımıza ışık oldunuz”
Kırklareli Yetiştirme Yurdu Müdürü Hakan Yağan, yurttan ayrılarak her biri ayrı bir kariyer sahibi olanların şu anda yurtta kalan çocuklara gelecekleri için ışık tuttuğunu belirterek şunları kaydetti:
“Geçen yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz bu toplantıların bugün ikincisini yapıyoruz. Bizim bu programa önayak olmamızın, yardımcı olmamızın en önemli gayesi kuruluşumuzda koruma ve bakım altında bulunan çocuklarımız önlerini ve geleceklerini görebilsinler diye olmuştur. Niye burada olduklarını, ağabeyleri, ablaları gelecekte ne olmuşlar bunları görebilsinler istedik. Sizlerin burada olmanızın en önemli sebebi bana göre burada kalan çocuklarımıza örnek olmanızdır. Geleceklerine güvenle ve umutla bakabilmelerini sağlamanızdır. Bu açıdan bu faaliyet çok önemlidir.”
Yapılan konuşmaların ardından etkinlik Murat Kasap’ın canlı olarak seslendirdiği neşeli parçalar ile devam etti. Etkinliğe aileleri ile katılanlar doyasıya eğlenerek, eski günleri yad ettiler. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here