Kırklareli Valisi Mustafa Yaman’ın Gazeteciler ve Basın Bayramı Mesajı

14
“Kamu yararını gözeterek, halkın doğru haber alma hakkını ve açık toplum olmanın gereklerini yerine getirmekte olan Basın, Modern ve çoğulcu demokrasilerin gelişmesinde önemli bir yere sahiptir.
Toplumsal olaylara duyarlı ve sağlıklı değerlendirmelerde bulunabilecek bir kamuoyunun oluşması, ancak tarafsız, özgür, Basın ahlak yasasına saygılı ve sorumluluğunun bilincinde bir basının varlığıyla mümkündür.
Basınımızın görevi, meslek, ahlak ve ilkelerine bağlı kalarak halkımızı, doğru, zamanında ve etkin bir biçimde bilgilendirmek, gelişmelerden anlık haber vermektir. Kısıtlamalara maruz kalmadan çalışmalarına özgür bir ortamda devam eden Basınımız,  demokrasiyi güçlendirirken, kamuoyu duyarlılığını da artırmaktadır.
İlimizin standartlarının yükselmesine her alanda katkı veren Basınımızın, geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de katkısını sürdüreceğine olan inancım tamdır. 
Bu düşüncelerle, başta görevlerini yaparken hayatını kaybeden değerli basın çalışanlarını saygı ve rahmetle anıyor, üstlendikleri sorumluluğun bilinci içinde büyük bir özveriyle görev yapan tüm basın mensuplarımızın Basın Bayramı’nı kutluyor, başarılar diliyorum.” 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here