Kırklareli Valisi Cengiz Aydoğdu’nun Anneler Günü Mesajı

13
Sevgi ve şefkatle, fikren ve bedenen sağlıklı nesillerin yetiştirilmesinde büyük bir sorumluluk üstlenen annelerimiz, aile ve toplum hayatının temel direğidirler.

 

 

 

 


“ Ailenin temel direği olan anneler, hiç eksilmeyen bir sevginin, sonsuz bir sabrın, fedakarlığın, iyiliğin, şefkatin, merhametin, kısacası en temiz ve en masum duyguların timsalidirler. Çocuklarını sağlıklı nesiller olarak yetiştirebilmek için büyük fedakarlık gösteren annelerimiz, bu çabalarıyla yarınların güçlü temellerini de atmaktadırlar.Çocuklar hayata dair ne varsa annelerden öğrenirler. Varlıklarıyla hayatımıza anlam katan, dünyamızı zenginleştiren annelerimiz, bizlerin ilk öğretmenimiz, hayat boyu yol göstericimizdir. Hayatla aramızdaki en güçlü bağ olan annelerimiz, sevgisini ve sıcaklığını her zaman aradığımız, yeri doldurulamaz varlıklarımızdır.

 Annelerimizin yüzlerinden gülümsemeyi eksik etmemek, bizlerin kendilerine olan gönül borcumuzu azda olsa ödeyebilmenin mutluluğunu yaşatan değerli bir ödül olacaktır. Annelerimizin bu mutlu gününde, evlatlarını kucaklayamamanın hüznünü yaşayan, yüreği yaralı tüm şehit annelerimize de minnet ve şükranlarımı sunuyorum.Şehit Annelerimiz, ölümsüzlüğe uğurladığımız kahraman şehitlerimizin bizlere emanetidir. Şehitlerimizin annelerine ve diğer yakınlarına sahip çıkmanın, destek olmanın, acılarını paylaşmanın hepimizin borcu olduğunu, Anneler Günü vesilesiyle bir kez daha hatırlatmak istiyorum.

 Üzerimizde ödenemez hakları bulunan, karşılıksız fedakarlık ve sabırlarını hiçbir maddi değerle ölçemeyeceğimiz bütün Annelerimizin bu güzel Günü’nü kutluyor, tüm annelerimize sevgilerimi, saygılarımı ve selamlarımı iletiyor, daha nicelerine erişmeleri dileğiyle sağlık ve mutluluklar diliyorum.”

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here