Kırklareli Valisi Cengiz Aydoğdu’nun “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” Mesajı

14
“Saygıdeğer Vatandaşlarım,

 

 

Sevgili Gençler,
Zaferlerle dolu bir geçmişe sahip olmanın gururunu, yaşadığımız , “19 Mayıs, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Samsun’a ayak bastığı, aziz milletimizle birlikte bağımsızlık ve özgürlük yürüyüşünü başlattığı gündür. Dönemin çok ağır şartlarına rağmen, azim, inanç, fedakârlık ve gönül birliğiyle, ülkemizi işgal edenlere karşı durulmuş, tarihte eşine az rastlanır bir destan yazılmıştır.  Aziz şehitlerimizin canları pahasına savundukları bu cennet vatan üzerinde kurulan, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin istikbali, işte bu istiklal şuuruyla yetişen gençlerimize emanettir. Yüce Atatürk, "Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyet’i biz kurduk, onu yüceltecek ve devam ettirecek sizlersiniz" diyerek, büyük özverilerle kurulan Cumhuriyet’i aldığı eğitim ve kültürüyle daima kararlılığını gösterme dinamizmine güvendiği Türk Gençliği’ne emanet etmiştir.
Gençlerimize düşen en büyük görev ise; bu kutsal vatanı tertemiz bir şekilde gelecek nesillere teslim etmektir. Çünkü bu vatan bizlere emanet edilmiş paha biçilmez bir hazinedir. Bu emaneti bütün güzellikleriyle, milli ve manevi zenginlikleriyle gelecek kuşaklara teslim etmek tüm gençlerimizin en başta gelen görev ve sorumluluğudur.
Sevgili Gençler,
Sizlere güveniyor ve sizlerden dünyanın her tarafında büyük başarılar bekliyoruz. Bu özgüvene ve yeteneğe sahip olduğunuzdan şüphem yoktur.
Bu duygu ve düşüncelerle, sevgili gençlerimizin ve tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı yürekten kutluyor, selam ve sevgilerimi iletiyorum.”

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here