Kırklareli Valisi Ali Haydar Öner’in 8 Mart Kadınlar Günü Mesajı

12
 “8 Mart Dünya Kadınlar Günü, kadınların, eşitlik, bağımsızlık,
özgürlük, politik haksızlıkların ortadan kaldırılması, daha iyi yaşama
ve çalışma koşullarını iyileştirme yolunda verdikleri mücadelenin
simgesi olmuştur.

Kadınlarımız huzurlu, mutlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşlarıdır. Varlıklarıyla hayatın her alanında fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlarımız, sonsuz sevgi ve hoşgörüyle yetiştirdikleri nesillerle de geleceğimizin şekillendirilmesinde önemli rol oynamaktadırlar.
Ne mutlu bize ki milletçe, tarih boyunca her zaman kadınları baştacı eden, onlara büyük değer veren bir medeniyetin mirasçılarıyız. Dünya barışının daim olması ve temel insan haklarının kullanılması, kadın-erkek herkesin eğitim düzeyinin yükseltilmesi ve cinsiyete dayalı ayrımcılığın ortadan kaldırılmasına bağlıdır. Bu kapsamda Dünya Kadınlar Günü, kadın haklarının kazanılmasında nereden yola çıkıldığının, hangi aşamalardan geçilerek bugünlere ulaşıldığının anımsanmasında ve bundan sonra daha iyiye ulaşılması için yapılması gerekenlerin değerlendirilmesi yönünden de büyük önem taşımaktadır.
Aile kurumunun temel taşı, değerlerimizin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu olan kadınlarımızın, hayatın bütün alanlarına etkin bir şekilde katılmalarına imkân sağlayacak şartları hazırlamak, kadın-erkek hepimizin ortak sorumluluğudur.
Bu düşüncelerle; Dünya Kadınlar Günü’nde sevginin, saygının en yücesini hak eden kadınlarımızı tebrik ediyor, daha adil ve cinsiyet ayrımcılığının sona erdiği bir dünya dileğimle,   başta şehit anaları ve eşleri olmak üzere her yaştaki kadınlarımıza sevgiler-saygılar sunuyorum.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.