Kırklareli Valiliği’ni 2 öğrenci üstlendi

26
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 91. Yıldönümü dolayısıyla Kırklareli Valilik Makamı’na bu yıl iki öğrenci geçti.
 
HABER MERKEZİ
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 91. Yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Kırklareli’de de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Sabah saat 09.00’da Vilayet Meydanı Atatürk Anıtı önünde yapılan çelenk sunma törenini ardından Kırklareli İstiklal İlköğretim Okulu’ndan bir heyet Kırklareli Valisi Mustafa Yamak’ı makamında ziyaret etti.
Kırklareli Milli Eğitim Şube Müdürü Beyhan Tufan ve Okul Müdür Vekili Tanıl Özger’in başkanlığında gerçekleştirilen ziyarette öğrenciler Nagihan Ceren Çamlı ili Erdoğan Orkun Çalışkan yer aldı. 
Kırklareli Valiliği makamına ilk olarak geçen 7/B sınıfı öğrencisi Nagihan Ceren Çamlı Emniyet Müdürü’nü arayarak internet cafelerin amaçları dışında kullanıldığından şikayetçi olarak, buraların sıkı bir denetimden geçirilmesini istedi. 5 yaşından beridir Kaymakam olmak istediğini belirten Çamlı, bunun içinde çok çalışması gerektiğinin farkında olduğunu belirtti.
Aynı okulun 7/A sınıfı öğrencisi olan Erdoğan Orkun Çalışkan’da büyüyünce Diş Hekimi olmak istediğini belirtti. Milli Eğitim Müdürü’nü arayan Çalışkan, okullarda fotokopi, bilgisayar ve projeksiyon cihazlarının eksik olduğunu belirterek bu cihazların tamamlanması talimatını verdi.
Kırklareli Valisi Mustafa Yaman öğrencilere yapmak istedikleri mesleği elde edebilmeleri için çok çalışmaları gerektiğini ve bu meslekleri de en güzel ve en layığı ile yapacaklarına hiçbir şüphesinin olmadığını belirtti. Vali Yaman bundan sonraki hayatlarında öğrencilere başarılar dileyerek hediye verdi. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here