Kırklareli Üniversitesi’nin “6. Bahar Şenlikleri” bugün başlıyor

12
Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) tarafından bu yıl 6’ıncısı düzenlenen Bahar Şenlikleri, bugün başlıyor.
HABER MERKEZİ
Her yıl daha kapsamlı olarak kutlanan bahar şenliklerinde bu yıl tiyatrodan, folklora, konserden dans gösterimine, şiir dinletisinden sema gösterimine kadar öğrencilerin ve vatandaşların dolu dolu eğlenebileceği alanlarda etkinlikler düzenlenecek.
Kırklareli Üniversitesi Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, bugün başlayacak olan 6’ıncı Bahar Şenlikleri etkinlerinin 24 Mayıs 2013 Cuma günü sona ereceği kaydedildi.
6’ıncı Bahar Şenlikleri’nin programı şu şekilde;
Saat 10.30’da Atatürk anıtına çelenk sunumu ile başlayacak. Çelenk sunumunun ardından Kırklareli Üniversitesi Rektörlüğü’ne şenlik yürüyüşü yapılacak.
Saat 11.00’da rektörlük bahçesinde devam edecek programda Öğrenci Konseyi Başkanı Ekrem Fidan, Rektör Prof. Dr. Mustafa Aykaç günün anlam önemini belirten konuşmalarını yapmalarının ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mehteran Grubu’nun, Halk Oyunları Kulübü’nün Halk Oyunları, Türkmen halk dansları, Modern Dans Kulübü’nün modern dans gösterisi yapılacak.
Saat 11.45’te Kültür Merkezi sergi salonunda Yaşlı Bakımı ve Çocuk Gelişimi, Grafik Tasarım ve Tekstil Teknolojisi ile Çocuk Gelişimi Oyuncakları Bölümleri’nin hazırladığı sergi açılışı, saat 14.00’da Modern Dans Kulübü’nün Roman, Latin, Türkmen dans gösterileri ile devam edecek.
1995 yılı yapımlı olağan şüpheliler isimli film gösterimi saat 14.45’te başlayacak. 17.00’da Tiyatro Kulübü tarafından hazırlanan Başarılarımı Kararlarıma Borçluyum isimli komedi oyunu sahnelenecek. Saat 20.00’da ise gece konserleri Dj. Şafak Göktaş’ın performansı ile başlayarak, Raplick Effa isimli grup sahne alacak.
2007 yılında Böğürtlenli Reçel albümü çıkartarak top 10’larda yer alan Gökçe sahne alacak. Bir birinden güzel şarkılarını seslendirecek olan Gökçe 6’ıncı Bahar Şenlikleri’nin ilk gecesinin finalini yapacak.
* 21 Mayıs 2013 Salı
6’ıncı Bahar Şenliklerinin 2’inci günü de çeşitli etkinlikler ile dolu dolu geçecek.
Saat 10.30’da başlayacak olan etkinlikler gece yarısına kadar sürecek.
Saat 10.30’da Kültür merkezi konferans salonunda Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü tarafından ‘Gençlerin Toplumsal Davranış ve Yönelimleri’ ile ‘İstanbul’da apaçi alt kültür grupları konferansı verilecek.
Saat 11.30’da Masa tenisi ve satranç müsabakaları başlarken, saat 14.30’da bayan saat 16.00’da ise erkek voleybol final müsabakaları yapılacak.
Saat 13.30’da Kültür Merkezi’nde yetenek yarışmasının yapılacağı bildirilirken, saat 16.15’te acil servis tiyatro oyunun sahneleneceği açıklandı.
Saat 17.30’da Mustafa Bozdağ’ın katılımı ile Trakya Hz. Mevlana ve Mesnevi Kültürü konferansı ve Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi Tasavvuf Topluluğu Sema Ekibi’nin sema gösterimi ile gündüz programları sona ererken, Dj. Şafak’ın saat 20.00’da başlayacak olan konseri ile etkinlikler sürecek. İkinci gecenin finalini ise Grup 318, Letafet ve Marjinal’in seslendireceği şarkılar ile sona erecek.
* 22 Mayıs 2013 Çarşamba
Bahar Şenlikleri’nin son günlerine doğru yapılacak olan etkinlikler azalırken, 22 Mayıs Çarşamba günü saat 13.30’da Kültür Merkezi’nde Kültür ve Medeniyet Kulübü’nün hazırladığı Türkü ve Şiir Dinletisi ile Bahar Şenlikleri’nin 3’üncü günü başlayacak.
Saat 14.00’da Basketbol’da 3’üncülük ve 4’üncülük müsabakaları ile saat 16.00’da Basketbol finali ve kupa töreninde kupalar sahiplerini bulacak.
Saat 16.00’da Kültür Merkezi’nde 2007 yapımlı dram filmlerinden biri olan Umudunu Kaybetme filmi gösterime sunulurken, saat 17.45’te Bana Birşeyler Oluyor isimli 2 perdelik komedi oyunu sahnelenecek. Gece etkinlikleri saat 20.00’da ise Dj. Şafak’ın konseri ile başlayarak Svetlana ve Muhamed’in Grup 2×2 Rusça karaoke ve Cem Özkan’ın konseri ile bitecek.
* 23 Mayıs 2013 Perşembe 
6’ıncı Bahar Şenlikleri’nin 4’üncü günü etkinlikleri saat 13.30’da Kültür Merkezi alt salonda 2010 yapımlı bilim kurgu ve aksiyon filmlerinden biri olan Başlangıç filmi gösterilecek.
Saat 15.30’da Fahri Kasapoğlu Orta Okulu’nun Halk Oyunları Ekibi tarafından 12 farklı yöreye ait halk oyunları gösterisi, saat 18.45’te 2 perdelik komedi Hamlet Efendi oyunu Tiyatro Kulübü tarafından sahnelenecek.
Saat 20.00’da ise Dj. Şafak’ın konseri ile başlayacak olan gece etkinlikleri Ramço ve Grup Alaturka’nın performansı ile sona erecek.
* 24 Mayıs 2013 Cuma 
Bu yıl 6’ıncısı düzenlenen Bahar Şenlikleri’nin son günün de ise saat 14.30’da Kültür Merkezi üst salonda Namık Kemal Üniversitesi’nin Gümüş Ayaklar Grubu’nun gösterisi, saat 16.00’da 2 perdelik komedi oyunlarından Feriştahın Fantezileri tiyatro oyunu, saat 17.30’da Kültür Merkezi üst salonda Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu’nun Tekstil Teknolojisi Bölümü’nün defilesi ile gündüz etkinlikleri sona erecek.
Bahar Şenlikleri’nin finalini ise Dj. Şafak, Grup Keyf-i Alem Uğur Özdilek ve Allegro ile “Ölürüm Hasretinle” adlı bir şarkıyla kaderlerini değiştiren, internet sosyal paylaşım sitelerinde binlerce dinleme sayısı ve herkesin ağzına takılan şarkı ile ünlü olan Grup 84 sahne alacak. Bir birinden güzel şarkıları seslendirecek olan Grup 84, Kırklareli Üniversitesi’nin bu yıl düzenlediği Bahar Şenlikleri’ne son noktayı koyacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here