Kırklareli Üniversitesi’nin “1. Kariyer Günleri” başladı “Kariyer edinmek için CV hazırlamak çok önemlidir”

9
Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) tarafından 04-08 Nisan 2011 tarihleri
arasında düzenlenen  “1. Kariyer Günleri” 04 Nisan 2011 Pazartesi günü
Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen ve Kariyer.net
tarafından desteklenen program ile gerçekleştirildi.

HABER MERKEZİ

“Etkili Özgeçmiş Oluşturma ve Mülakat Teknikleri” konusunda düzenlenen programın açılış konuşması Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Sosyal Bilimler Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Celal Taşçı tarafından yapıldı. Kariyer.net Pazarlama Yöneticisi Uğur Özmen slayt sunumu eşliğinde gerçekleştirdiği sunumunda, programa katılan üniversite öğrencilerine CV Hazırlama ve Mülakat sırasında yapılması ve yapılmaması gerekenlerle ilgili olarak şu bilgileri aktardı:
“Az, eksik veya fazla bilgiden kaçının. 1 sayfayı geçmemeye çalışın. Özgeçmişinizdeki fotoğrafınızın iş ilanlarına başvurabilecek ciddiyette olmasına özen gösterin. E-posta adresinize özen gösterin. İsim soyadan oluşan ciddi bir e-posta adresi kullanın. Üniversitede üstlendiğin görevleri, üye olduğun kulüplerde yaptıklarını, sosyal sorumluluk çalışmalarını özgeçmişinde aktararak başarılarını ön palana çıkar.
İşverenler, özgeçmişleri incelerken kişilerin gösterdiği özene büyük önem veriyorlar. Özgeçmişini bitirdikten sonra, yanlışları düzeltmek adına mutlaka kontrol edin ve başka birinin daha okumasını sağlayın. Firmaların size ulaşabilmesi için, gün içerisinde ulaşabilecekleri size ait telefon numarası, e-posta adresi bilgilerinizi yazmayı ve değişiklik olduğunda güncellemeyi unutmayın.       
Özgeçmiş hazırlamak zaman ister. Mezuniyetinizi beklemeden özgeçmişinizi oluşturmaya başlayın. Böylece mezun olmadan başvurularınızı yapabilirsiniz. Özgeçmişinizde veya ön yazılarınızda mezun olacağınız tarihi muhakkak yazınız. Mülakat sırasında sorulabilecek sorulara ve verebileceğiniz cevaplara hazırlık yapın. Başvuru yapacağınız firmayı tanıyınız. Hangi tarihte kurulmuş, sahibi kim, faaliyet alanları nelerdir öğreniniz. Mutlaka şirketin adresini teyit edin. Mülakata gideceğiniz adresi ve tarifini alarak, adres bulmama riskini azaltabilirsiniz.”
 Kariyer.net Pazarlama Yöneticisi Uğur Özmen slayt sunumu eşliğinde gerçekleştirdiği sunumun ardından “Olmaz Böyle Mülakat” konulu Eğitim Gösterisi Tiyatro Sanatçıları İlker Elibol ve Ladin Avşar tarafından sahnelendi. İlker Elibol’un yöneticiliğinde gerçekleştirilen sunumda mülakat öncesi hazırlık, mülakat sırasında yapılması gerekenler ve CV Hazırlanmasında olması ve olmaması gerekenlerle ilgili olarak üniversite öğrencilerinin katılımı ile komik bir şekilde sahnelendi. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here