Kırklareli Üniversitesi’ne kayıtlar 1 Eylül’de başlıyor

48
2014 YGS ve LGS Sonuçları’na göre Kırklareli Üniversitesi’ni kazananların bölümlere göre hangi tarihlerde kayıt yaptırılacakları belli oldu.
HABER MERKEZİ
2014 YGS ve LGS Sonuçları’na göre Kırklareli Üniversitesi’ni kazananların bölümlere göre hangi tarihlerde kayıt yaptırılacakları belli oldu.
Kurulduğu 2007 yılından bu yana hızla büyüyen ve Türkiye çapında öğrenciler tarafından tercih edilen Kırklareli Üniversitesi’ne yeni öğrenci kayıtları 01-05 Eylül 2014 tarihleri arasında gerçekleşecek. İlk kayıt işlemleri 01 Eylül 2014 Pazartesi günü Fen Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Turizm Fakültesi Bölümleri için yapılacak. 02 Eylül 2014 Salı günü Mühendislik Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Teknoloji Fakültesi, Sağlık Yüksekokulu,  Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bölümleri için kayıt yapılacak. 03 Eylül 2014 Çarşamba günü Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu,  Pınarhisar Meslek Yüksekokulu, Vize Meslek Yüksekokulu bölümleri kayıtları yapılacak. 04 Eylül 2014 Perşembe günü Lüleburgaz Meslek Yüksekokulu, Babaeski Meslek Yüksekokulu bölümleri kayıtları yapılacak. 05 Eylül Cuma Günü CUMA Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu bölümleri kayıtları yapılacak.  Kırklareli Üniversitesi Kayıt İşlemleri için İnternet sitesinden yaptığı açıklamada şunlar kaydedildi; “Kayıt işlemleri belirtilen tarihlerde, Üniversitemiz Rektörlüğünde yapılacaktır. Belirtilen tarihlerde mazeretleri nedeniyle kayıt yaptıramayanlar,  mazeretlerini belgelendirmek koşulu ile 05 Eylül 2014 tarihinde kayıt işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir.”
* Kayıt Öncesi Yapılacak İşlemler
Kırklareli Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığının http://obs.kirklareli.edu.tr/oibs/ogrsis/no_query.aspx bağlantı adresinden “Öğrenci Numara Sorgulama Sistemi” kullanılarak, T.C. Kimlik numaranızı sisteme girip, öğrenci numaranızı öğreniniz. Ön kayıt işlemleri için http://obs.kirklareli.edu.tr/oibs/ogrsis/ogr_on_kayit_op.aspx bağlantı adresini tıklayınız. T.C. kimlik numaranız, baba adınız ve doğum tarihinizi girdikten sonra sisteme giriş yapıp ön kayıt formunu doldurabilirsiniz. Ön kayıt formunu doldurmak zorunludur.  Ön kayıt sistemi 04 Ağustos 2014 tarihinden itibaren açılacaktır. Ön kayıt formunu doldurduktan sonra “KAYDET” butonuna tıklayınız. Böylece internetten ön kayıt işleminiz tamamlanmış olacaktır. Sayfanın altında yer alan “YAZDIR” butonuna tıklayınız ve girdiğiniz bilgilerin çıktısını alarak imzalayınız. (Bu belgeyi kaybetmeyiniz. Kesin kayıt için gelirken aşağıdaki evraklarla beraber ön kayıt formu, kayıt bürosundaki görevlilere teslim edilecektir.)
* Kayıt İçin Gerekli Belgeler
1. Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi. (Başarı belgesi veya öğrenci belgesi gibi belgeler mezuniyet belgesi yerine kullanılmaz.) 
2. Aday ek puandan yararlanarak ya da sınavsız geçişle yerleştirilmiş ancak alanı  diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmi belge. (METEM Programları’ndan mezun olanların diplomalarında okul adı olarak, diplomayı düzenleyen merkezin adı yazılmaktadır.)
3. İnternet üzerinden doldurulan ön kayıt formu çıktısı.
4. Nüfus cüzdan fotokopisi.
5. 6 adet 4,5 x 6 ebadında fotoğraf. (son 6 ay içinde çekilmiş olmalıdır.)
6. Katkı payı / öğrenim ücretinin yatırıldığına ilişkin banka dekontu. (2014-2015 eğitim-öğretim yılı öğrenim ücretleri henüz Bakanlar Kurulu tarafından yayımlanmamış olup, öğrenim ücretleri belirlendikten sonra internet sitemizden ayrıca duyuru yapılacaktır.)
7. Sağlık Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri ile Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı öğrencileri için tam teşekküllü bir devlet hastanesi veya özel hastaneden alınacak Sağlık Kurulu Raporu.
8. 1991 (dahil) ve daha önce (1990, 1989, …) doğumlular için Askerlik Şubelerinden alınacak Askerlik Durum Belgesi” (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here