Kırklareli Üniversitesi’nden 2 bin 983 öğrenci mezun oldu

5
* Kırklareli Üniversitesi’nden (KLÜ) 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı’nda mezun olan 2 bin 983 öğrenci törenle diplomalarını aldı. Fen Edebiyat Fakültesi 322, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 232, Sağlık Yüksekokulu 110, Teknik Bilimler MYO, 352, Sosyal Bilimler MYO 343, Sağlık Hizmetleri MYO 286, Lüleburgaz MYO, 482, Babaeski MYO 428, Pınarhisar MYO 262, Vize MYO 165 öğrenci olmak üzere toplam 2 bin 983 Üniversite Öğrencisi Kırklareli Üniversitesi’nden mezun oldu. 
HABER MERKEZİ
Kırklareli Üniversitesi’nden (KLÜ)  2013-2014 Eğitim-Öğretim yılında mezun olan 2 bin 983 öğrenci için 12 Haziran 2014 Perşembe günü saat 18.00’de Festival Alanı’nda bir tören düzenlendi.
2007 yılında kurulan ve kısa süre içinde büyü yol kat eden Kırklareli Üniversitesi bu yıl 2 bin 983 mezun verdi. Fen Edebiyat Fakültesi 322, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 232, Sağlık Yüksekokulu 110, Teknik Bilimler MYO, 352, Sosyal Bilimler MYO 343, Sağlık Hizmetleri MYO 286, Lüleburgaz MYO, 482, Babaeski MYO 428, Pınarhisar MYO 262, Vize MYO 165 öğrenci olmak üzere toplam 2 bin 983 Üniversite öğrencinin mezun olduğu Mezuniyet Töreni okulların sıra ile geçişleri ve yerlerine almasıyla başladı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kırklareli Üniversite 1’ncisi Fen- Edebiyat Fakültesi Türk Dili Edebiyatı Öğrencisi Fiknet Kararlı, mezun olan öğrenciler adına bir konuşma yaptı.
Karalı yaptığı konuşmasında; “Akıp giden bir nehir gibi zaman, ne içinde durabilmek mümkün ne de durabilmek. Geriye dönüp şöyle bir baktığımızda daha ilk günkü gibi sıcak, ilk günkü gibi taze anılar.hangimiz anımsamıyoruz bu şehirle olan temasımızı. Denizi arayan bakışlarımızı, istasyonda otururken gelecek treni gelmesini beklemeyi, ilk arkadaşlıkları. Belki bu şehre tekrar yolumuz düşer. Elveda Kırklareli, Elveda Rumeli” dedi.   
* Rektör Prof. Dr. Aykaç; “Kendimize büyük hedefler belirledik”
Kırklareli Üniversitesi Prof. Dr. Mustafa Aykaç mezuniyet töreninde yapığı konuşmada, Üniversite’nin kurulduğu 2007 yılında 2008-2009 Eğitim-Öğretim Yılı’nda bin 84 öğrenci ile 1 Fakülte ve 6 Meslek Yüksek Okulu ile eğitim-öğretim hayatına başlamış genç bir Üniversite olduğunu söyledi. 6 yıllık bir süreç içersinde olağan üstü bir gelişme gösteren üniversitenin bugün 18 bin 500 öğrenci seviyesine ulaştığını söyleyen Aykaç şunları kaydetti;
“Üniversitesi 2007 yılında kurulduktan sonra 2008-2009 eğitim öğretim yılında bin 84 öğrenci ile 1 Fakülte ve 6 Meslek Yüksek Okulu ile eğitim öğretim hayatına başlamış bir genç üniversite. Göreve başladığımızdan itibaren her halkada büyük bir heyecanla, büyük bir aşkla, büyük bir sevgi ile üniversitemizi üstün seviyelere çıkartmak için gece gündüz çalışmak ve bunun heyecanını her an duymak üzere yola çıktık. Kendimize büyük hedefler belirledik. bu hedefleri büyük bir azimle, büyük bir gayret ve alın teri ile gerçekleştirmenin büyük bir heyecanını duyduk. Kendimizi yeni yeni başarılara zorladık. Öğrenci sayısının yaklaşık 6 yıllık bir sürede olağan üstü bir gelişme göstererek bugün 18 bin 500 seviyesine ulaşmış olması tabi ki üniversitemiz adına önemli bir başarıdır. Üniversitemizin eğitim öğretim kalitesini arttırma konusunda ve her alanda üniversitemizin altyapı, fiziki imkânlarını geliştirme konusunda verdiğimiz gayretler bugün bizimle aynı seviyede kurulmuş üniversitelerden çok daha üstün seviyelere ulaştığımızı görüyoruz.”
* Başkan Kesimoğlu; “Misyonunuz, Atatürk’ün Emaneti Laik Cumhuriyeti, Çağdaş Uygarlığın Üstüne ve ötesine taşımak”
Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Kırklareli Üniversitesi tarafından düzenlenen mezuniyet törenine katılarak öğrencilerin mezuniyet sevincine ortak oldu.
Törende bir konuşma yapan Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, öğrencilerin coşkusuna ortak olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirterek şunları kaydetti;
“Güzel bir yolculuğun sonuna geldiniz. Önünüzde yeni bir kapı aralanacak, yeni bir hayata başlayacaksınız. Ama buraya gelinceye kadar, burada sıkıntı, üzüntü, hoşgörü, çalışma, başarı var. Sizlere bunu armağan eden güçler de var elbette arkanızda. Paylaştıkça çoğalan iki şey var. Biri bilgi biri sevgi. Bilgisini ve sevgisini sizlerle paylaşan ve sizden eksik etmeyen sevgili aileler ve sevgili öğretim üyesi hocalarınız. Bence sevginin en yücesini ve alkışların en büyüğünü onlar hak ediyorlar.  Yolunuz açık, bahtınız açık olsun. İş sahibi olacaksınız. Geleceğe güvenle bakabileceksiniz. Evlenip çoluk çocuğa karışacaksınız. Ama hayatınızda size yüklenmiş bir misyon var. O misyon da Atatürk’ün bize emanet ettiği Laik Cumhuriyeti, çağdaş uygarlığın üstüne ve ötesine taşımak. Ben hepinizin bu duyarlılığın bilincinde olduğunu biliyor ve bunun gerekliliğini en üst noktada yerine getireceğinize yürekten inanıyorum.. Çünkü her biriniz Laik, Demokratik, Sosyal Hukuk Devletinin yılmaz savunucularısınız. Sizinle gurur duyuyoruz. Hayatınız her aşamasında başarı sizinle olsun. Yolunuz açık olsun”.
* Vali Yaman; “Sizlerle beraber olmaktan mutluluk duyuyorum”
Kırklareli Üniversitesi’nin Mezuniyet törenine katılan Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, bu anlamlı ve sevinçli günde 3 yıldır birlikte olduklarını, bu güzel günde öğrencilerle birlikte olmaktan mutluluk olduğunu söyledi. bir ülkeye yapılan yatırımların en önemlisinin eğitim öğretime olduğunu söyleyen Yaman şunları kaydetti; “Bu anlamlı ve sevinçli gününüzde 3 yıldır birlikte oluyoruz. Sizlerle beraber olmaktan mutluluk duyuyorum. Yeni bir üniversite olmasına rağmen hızla gelecek adına büyük umutlar müjdeliyor. Bir ülkeye yapılan yatırımların en önemlisi eğitim öğretime yapılan yatırımlardır. Bu anlamda da ilimizde ve ülkemizde her geçen gün artıyor olması da ülkemizin geleceği adına son derece sevindirici. Üniversiteler bilim ve irfan yuvası olmasının yanı sıra yetiştirdiği gençler ile ülkemiz geleceğinin teminatı olan kurumlardır.”
Kırklareli Üniversitesi 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılında mezun olan 2 bin 983 öğrenci için Festival Alanı’nda düzenlenen törende konuşmaların ardından Üniversiteyi dereceyle bitirenlere plaketleri verildi. Plaket törenin ardından öğrenci andının okunmasını ardından Kırklareli Üniversitesi’nden mezun olan 2 bin 983 öğrenci kep attı. Kep atmanın ardından festival alındaki bariyerlerin açılması ile birlikte tören alanına giren öğrenci aile kucaklaştı. Tören çalınan müzik eşliğinde sona erdi.
Trakya’da Yeşilyurt Gazetesi olarak yeni mezun olan öğrencileri kutlar, bundan sonraki hayatlarında başarılar dileriz. (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.