Kırklareli Üniversitesi’nde neler oluyor?

29
SIRASI GELDİKÇE
Savaş Eskici
Kırklareli’ne üniversitenin gelmesi için yıllarca kampanyalar düzenlenip kamuoyu oluşturulmaya çalışılmıştı. Bu çalışmalara Kırklareli’de faaliyet gösteren Yerel Basın ve Yaygın Basın mensupları da büyük destek vermişti. Yapılan bu çalışmalar ve basında yer alan haberler üzerine Hükümet tarafından alınan kararlar doğrultusunda 2007 yılında Kırklareli Üniversitesi kurularak Rektör Prof. Dr. Mustafa Aykaç ile birlikte resmen faaliyet göstermeye başladı.
5. eğitim yılında olan Kırklareli Üniversitesi’nde kendisini tüm Türkiye’ye ve Dünya’ya tanıtmaya ihtiyacı olduğu şu dönemlerde tanıtım konusunda eksiklikler yaşıyor. Üniversite bünyesinde yapılacak olan etkinlikler Kırklareli Üniversitesi Rektörlüğü Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi tarafından basına ulaştırılırken, şehir dışından gelen ve medyada tanınan ünlülerin yaptığı ziyaretler basın mensuplarına haber verilmiyor.
Bu ziyaretlerden bir tanesi daha geçtiğimiz günlerde tüm Türkiye’nin tanıdığı ünlülerden olan Süheyl ve Behzat Uygur tarafından gerçekleştirilmiş. Uygur kardeşler Genel Sekreter Ergün Erbay tarafından odasında Sağlık Kültür Spor Daire Başkanımız Alaattin Yerlikaya ile birlikte ağırlanmış. Burada kendilerine “Hardaliye” ikram edilerek, üniversiteyi ziyaretlerinden dolayı bir takım hediyeler verilmiş.
Biz bunları ziyaretten 1 gün sonra gazetemiz mailine Kırklareli Üniversitesi Rektörlüğü Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi’nden gönderilen haber metninden öğreniyoruz.
Başta da değim gibi, tanıtıma en çok ihtiyacı olduğu şu dönemde Kırklareli Üniversitesi kendisini yeterince tanıtmakta zorluk çekiyor. Üniversite bünyesinde yapılan etkinlikler haber verilirken, dışarıdan gelen ünlü konukların ziyaretleri haber verilmiyor.
Türkiye’deki diğer üniversiteler en küçük bir etkinliğinde dahi kendisini gündeme taşımaya çalışırken, Kırklareli Üniversitesi bu kadar ünlü birilerinin ziyaretine bile yerel basını ve yaygın basını çağırmıyor. Bu tür ziyaretler üniversitemizin adının Türkiye’de duyurulması için çok önem teşkil ediyor. Ünlüler tarafından yapılan ziyaretler medya dünyasında mutlaka bir yönden yankı bulup haber olarak televizyonlarda çıkıyor.
Bu durum Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç’tan mı? Genel Sekreter Ergün Erbay’dan mı kaynaklanıyor? Bunu bir türlü çözemedik.
Birileri tarafından Kırklareli Üniversitesi’nin adının duyurulmaması mı isteniyor? Ya da duyurulması konusunda bir yerlerde veya birilerinde eksiklikler mi var?
Bu konuda Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç’tan mutlaka bir açıklama gelecektir. Bu açıklama geldiği takdirde, tanıtımda neden bu kadar eksik olduğumuzu kamuoyu ile paylaşacağız.  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.