Kırklareli Üniversitesi’nde kayıtlar başladı.

42
* 2014-2015 Akademik Yılı’nda ilk kaydı İstanbul Ümraniye Eczacı Neşem Özden Güray Lisesi’nden mezun olan İlker Emre Yaman yaptırdı. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi “Çalışma Ekonomisi Bölümü”ne kaydını yaptıran Yaman, Kırklareli Üniversitesi’nde öğrenim görmekten büyük mutluluk duyacağını söyledi.
HABER MERKEZİ
2014 YGS ve LGS Sonuçları’na göre Kırklareli Üniversitesi’ni kazananlar Üniversiteye kayıtlarını yaptırmaya başladılar. 01 Eylül 2014 Pazartesi Günü sabah erken saatlerinde Kırklareli Üniversitesi Rektörlük Binası’na kayıt için gelmeye başlayan öğrenciler kayıtlarını yaptırdıktan sonra Kırklareli Üniversitesi’nin yeni öğrencileri oldular. Kayıtların Başlamasıyla birlikte 2014-2015 Akademik yılında Kırklareli Üniversite’ne Akademik yılın ilk kaydını yaptıran İlker Emre Yaman, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde okuyacağını belirterek, kaydını yaptıran ilk öğrenci olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.
05 Eylül 2014 Cuma günü gününe kadar devam edecek kayıtlarda; Fen Edebiyat Fakültesi 560 öğrenci, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 590 Öğrenci, İlahiyat Fakültesi 140 Öğrenci, Mimarlık Fakültesi 60 Öğrenci, Mühendislik Fakültesi 125 Öğrenci, Teknoloji Fakültesi 40 Öğrenci, Turizm Fakültesi 132 Öğrenci, Sağlık Yüksekokulu 369 Öğrenci, Sağlık Hizmetleri MYO 510 Öğrenci, Sosyal Bilimler MYO 630 Öğrenci, Teknik Bilimler MYO 910 Öğrenci, Babaeski MYO 605 Öğrenci, Lüleburgaz MYO 1290 Öğrenci, Pınarhisar MYO 545 Öğrenci, Vize MYO 460 Öğrenci ile toplamda  ‘6275’ öğrenci Kırklareli Üniversitesi’ni tercih etti.
* Aykaç  “Öğrencilerimiz artık Kırklareli’nin bir ferdi oldular” 
Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç, Cuma güne kadar 6 bin 274 öğrencinin kayıt yaptıracağını söyledi. Fen Edebiyat Fakültesi ‘Felsefe Bölümü’ Öğrencisi Meltem Bektaş’ın  kayıt işlemlerini yapan Aykaç, öğrenciye başarılı bir öğrenim geçirmesini söyledi.  Kırklareli Üniversitesinin hızla büyüyen ailesine katılan tüm öğrencilerin artık Kırklareli ilinin ve Kırklareli Üniversitesinin birer aile ferdi olduğunu ve öğretim üyeleriyle birlikte, Üniversiteye yeni katılan öğrencilere ve öğrenimi devam eden öğrencilere başarılı bir eğitim öğretim yılı dileyen Aykaç, Kırklareli ilinin de tüm öğrencilere iyi ev sahipliği yaparak, öğrencileri bağırlarına basmaları gerektiğini söyledi. Aykaç Yaptığı açıklamada şunları kaydetti; Kayıt yaptıran tüm öğrencilere başarılar diliyorum. Öğrencilerimiz artık Kırklareli’nin bir ferdi oldular. Öğrencilerimiz Kırklareli’ne ve üniversitemize hoş geldiler. Üniversitemizi tercih eden öğrenciler Kırklareli’nde misafir gibi ağırlanacak. Yeni akademik yıl üniversitemize ve ülkemize hayırlı uğurlu olsun. 2014-2015 akademik yılında üniversitemiz yeni fakültelerle eğitim verecek. Öğrenci sayımız bu yıl 20 bine yükselecek.
* “2014- 2015 Öğretim Yılı’na daha dinamik başladık” 
Kuruluşundan günümüze kadar 7 yıllık zaman diliminde köklü pek çok üniversite ile aradaki farkı kapatma konusunda hızla yol alan Kırklareli Üniversitesi, çağımızın eğitim- öğretim ve araştırma anlayışı ve yöntemlerinin yanı sıra ekonomik ve teknolojik gelişmelere ve çağın gereklerine uygun olarak bölgesinde fark yaratan bir üniversite olma yolunda sağlam adımlar atmaktadır. Avrupa’nın sınır komşusu ve İstanbul’a yakın bir mesafede yer alan ve bir üniversite kenti olmaya odaklanmış Kırklareli ilimizde konuşlanan üniversitemiz, günümüzün büyük dönüşümlerini ve yükseköğretimin belirginleşen küresel özelliklerini dikkate alarak kendisini her bakımdan yapılandırmaya özen göstermektedir. 
Kırklareli Üniversitesi olarak, eğitim ve öğretim binaları, sınıflar,  laboratuarlar, sosyal tesisler, ortak alanlar ve genel kampüs alanını tabiat ile iç içe ve en yeni teknolojiler ile donatarak;  Kırklareli ilinin ve Türkiye’nin parlayan yıldızı olma yolunda ilerlemekteyiz.
2013- 2014 Akademik yılında 1. Merkezi Derslik Binası ile faaliyete geçen yeni Kayalı Kampüsümüz, 2014- 2015 Öğrenim yılında 2. Merkezi Derslik binasının da hizmete girmesiyle akademik yıla başlayacak. Üniversitemizde mevcut olan Sağlık Yüksek Okulu-Yabancı Diller Yüksek Okulu-Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu-Fen Bilimleri Enstitüsü- Sosyal Bilimler Enstitüsü- Fen-Edebiyat Fakültesi- İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi- Teknik Eğitim Fakültesi- Mühendislik Fakültesi-Turizm Fakültesi, Lüleburgaz MYO- Babaeski MYO- Vize MYO- Pınarhisar MYO- Sağlık Hiz. MYO- Sosyal Bilimler MYO- Teknik Bilimler MYO birimlerimize, yeni açılan 2014- 2015 akademik yılı itibari ile ilk defa öğrenci alan Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Mimarlık Fakültesi, İlahiyat Fakültesi ve Teknoloji Fakültesi ile öğrenci sayımızı % 30 arttırdık. Bu yıl üniversitemizde öğrencilerimize ayrılan 6926 kontenjandan,  150’si Uluslararası öğrenci olmak üzere toplamda ‘6275’ öğrenci üniversitemizi tercih etti. 2014-2015 Akademik yılı itibari Üniversitemizde toplam 20 Bin 75 Öğrenci öğrenim görecektir.
Kampüs alanı olarak Avrupa’nın beşinci büyük kampüsüne sahip olan Kırklareli Üniversitesi alt yapı çalışmalarını hızla tamamlamakta olup yerleşke alanımızda önümüzdeki yıllarda Rektörlük Binası ve Mühendislik Laboratuvarı yapımının hazırlıkları tamamlanmıştır. Bu tesislerin inşası için teknik süreçler başlamıştır.Kayalı Kampüsümüzde 4 bin 585 m² kapalı ve açık spor salonu, 750 kişilik lobi düzeninde kafeterya ve Merkezi Yemekhane ve Çarşı binaları faaliyete girmiştir. Kampüsümüzü zenginleştirecek ve öğrencilerimize daha iyi sosyal ve kültürel imkânlar sağlayacak çalışmaların ileri aşamalara ulaşmasıyla birlikte öğrencilerimiz sadece öğretim alanında değil, sosyal, kültürel ve sportif alanda da üst düzeyde bir hizmet aldıkları ve keyifli bir üniversite dönemi yaşadıkları bir ortama kavuşmuş olacaklardır. Stratejik olarak belirlediğimiz yıllık gelişme planımıza göre mevcut olan fakültelerimize, Hukuk Fakültesi, Eğitim Fakültesi ve bir de Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu birimlerimizi ekleyerek eğitimin her dalında öğrencilerimize hizmet vermeyi amaçlamaktayız. Genç, yenilikçi akademisyen sayımızı da hızla artırarak “kaliteli eğitim” sloganı ile ülkemizde ve dünyada sayılı üniversiteler arasında yer alma mücadelemiz sürmektedir.” (Kadir Sinici) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here