Kırklareli Üniversitesi’nde Beyin Fırtınası estirildi

9
Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Rektörlüğü tarafından akademik ve idari personeline 3 Haziran 2010 Çarşamba günü saat 14.00’da Kültür Merkezi Gösteri Salonu’nda “Beyin Fırtınası ve Etkili İletişim” semineri verildi.

HABER MERKEZİ

Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. A. Kazım Kirtiş tarafından verilen seminere KLÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gülfettin Çelik, üniversite Akademik personeli, Daire Başkanları, Okul Müdürleri ve idari personel katıldı.
Konuşmasında beyin fırtınasının bir kuruluşun gelişmesi için mutlak yapılması gerektiğini belirten Prof Dr. Kazım Kirtiş, beyin fırtınasının 8 kişiyle yapılmasının uygun olduğunu, bu sayının en fazla 15’e çıkabileceğini belirterek, beyin fırtınası yapıldığında en saçma gelen fikirlerin dahi değerlendirilmesi gerektiğini ve bazı çözümlerin saçma gelen fikirlerden geldiğini kaydetti.
Etkili iletişim konusuna da değinen Kirtiş, iletişimde beden dilinin %60 etkili olduğunun altını çizdi. Kirtiş, bazen konuştuğunuz şey anlatmak istediğiniz şeyden farklı olsa dahi beden dilinin anlatılmak istenileni açıkça ortaya koyduğunu belirtti.
İnsanlara unvanı ve ismiyle hitap etmenin çok önemli olduğunu belirten Kirtiş, kişinin isminin yanış söylenmesinin ise hakaret olduğunu söyledi.
Kirtiş, iletişim sırasında ast ve üst konusuna dikkat etmek gerektiğini, üstün odasına girerken makama saygıyı tam olarak göstermek gerektiğini de vurguladı.
Seminerin sonunda konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Mustafa Aykaç, semineri veren Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. A. Kazım Kirtiş’e teşekkür ederek seminerin üniversitemiz açısından çok faydalı olduğunu kaydetti. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here