Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç: “Kırklareli Üniversitesi’ni sayılı üniversiteler arasına sokacağız”

25
Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç, KLÜ’nün Türkiye ve dünyada sayılı üniversiteler arasında olmasını istediklerini söyledi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç, KLÜ’nün Türkiye ve dünyada sayılı üniversiteler arasında olmasını istediklerini söyledi.
Aykaç yaptığı açıklamasında, Kırklareli Üniversitesi’nin dünyadaki üniversiteler arasında söz sahibi olabilmesi için çalıştıklarını belirtti.
Kırklareli Üniversitesi’nin her geçen gün büyüyerek geliştiğini ifade eden Aykaç, üniversitenin artık kendi kabuğuna sığmadığını kaydetti.
Gelişmelere önem verdiklerini dile getiren Aykaç, şöyle konuştu:
"Genç gelişen üniversite kategorisinden çıkıp, kendi ayakları üzerinde duran ve kalitesini arttıran üniversite durumundayız. Üniversitemiz oldukça iyi konumda. Kırklareli Üniversitesi’nin Türkiye ve dünyada sayılı üniversiteler arasında olmasını hedefliyoruz. Dünyada söz sahibi olan, kalitesini uluslararası standartlara yükseltmiş bir KLÜ olabilmek için gece gündüz demeden gayret ediyoruz. Dört elle çalışarak bu hedefe koşuyoruz. Geleceğin güçlü üniversitesini inşa etmek için çalışıyoruz. İşimizi çok seviyoruz. Kırklareli’nin üniversitesi ile bir adım ileri geçmesini istiyoruz."
Aykaç, KLÜ’nün öğrenci sayısının önümüzdeki yıl 25 bine ulaşmasını hedeflediklerini sözlerine ekledi. (aa)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here