Kırklareli Üniversitesi personeline PDY Eğitimi verildi

16
Trakya Kalkınma Ajansı’nın paydaşların proje hazırlamaya yönelik kurumsal kapasitelerinin artırılmasına dönük çalışmaları devam ediyor. 
HABER MERKEZİ
Bu kapsamda kurum ve kuruluşlardan gelen eğitim taleplerine yanıt vermeye çalışan Ajans, Proje Döngüsü Yönetimi eğitimlerini sürdürüyor. 2012/2013 Yılı Mali Destek Programları Teklif Çağrısı dönemi içerisinde verilen eğitimlerin sonuncusu Kırklareli Üniversitesi’nde yapıldı. 12-13 Ocak 2013 tarihlerinde gerçekleşen eğitime üniversite akademik kadrolarının yanı sıra idari personel de katılım gösterdi.
Trakya’daki kamu kurum ve kuruluşları ile üniversitelerin proje hazırlama kapasitelerini artırma çabasında olan TRAKYAKA bu amaçla son olarak Kırklareli Üniversitesi personeli için bir eğitim düzenledi. Proje Döngüsü Yönetimi başlıklı eğitim 12 Ocak 2013 Cumartesi günü saat 09.30’da başladı. Kırklareli Üniversitesi Rektörlüğü Kültür Merkezi’nde düzenlenen eğitime 50 kişinin üzerinde bir katılımla gerçekleşti.
Ajans mali destekleri hakkında kısa bir bilgilendirmenin ardından proje kavramı ve mantıksal çerçeve konuları ile başlayan eğitim faaliyet, zaman ve kaynak planlaması ile sürdü. Eğitimde sorun, hedef ve strateji analizi ile mantıksal çerçeve hakkında çok sayıda örnekler verildi. Katılımcılara başvuru rehberi ve eklerinin doldurulmasına ilişkin bilgilerin sunulduğu eğitimde grup çalışmaları da gerçekleştirildi. PDY eğitimi çeşitli proje fikirlerinin üretilerek tartışmaya açılması ve bu fikirler üzerinden proje hazırlama pratiklerinin yapılmasıyla zenginleştirildi. Eğitimin ardından katılımcılara sertifikalarının en kısa sürede teslim edileceği belirtilirken bu eğitimlerin Ajansa gelen proje başvuru sayısını artırmasının beklendiği ifade edildi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here