Kırklareli Üniversitesi öğrencilerine “Gençlere Avrupa Fırsatları” anlatıldı

50
 Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ve Kırklareli Belediye Başkanlığı tarafından Kırklareli Üniversitesi öğrencilerine “Gençlere Avrupa Fırsatları” konusunda bilgi verildi.
HABER MERKEZİ
Avrupa Birliği Bakanlığı Türk Ulusal Ajansı Eurodesk Mali Destek Çağrısı kapsamında Kırklareli Belediyesi Proje Koordinasyon, Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ Valiliği-AB Dış İlişkiler ve Koordinasyon Merkezi, Edirne Gençlik Merkezi ve Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü kurum ve kuruluşlarının ortaklaşa yürüttüğü “Trakya Eurodesk Temas Noktaları İşbirliği” Projesi kapsamında öğrencilere yurt dışında eğitim imkanları ve Erasmus Projeleri hakkında seminer verildi.
Trakya Bölgesi’ndeki gençlerin ve gençlik çalışanlarının Erasmus+ programından daha fazla yararlanmasını sağlamak amacıyla “Ücretsiz Avrupa Gençlik Fırsatları” bilgilendirme toplantısı 15 Ekim 2014 Çarşamba günü saat 12.00’de Kırklareli Üniversitesi Kayalı Kampüsü’nde gerçekleştirildi.
Toplantıya konuşmacı olarak Trakya Kalkınma Ajansı Eurodesk Temas Noktası İrtibat Kişisi İsmail Tutlupınar ve Kırklareli Belediyesi Eurodesk Temas Noktası İrtibat Kişisi Funda Ganim katıldı.
Avrupa Birliği Türkiye Ulusal Ajansı Eurodeks Mali Destek Programı kapsamında yürütülmekte olan program kapsamında TRAKYAKA Planlama Uzmanı ve Eurodeks İrtibat Kişisi İsmail Tutlupınar ile Kırklareli Belediyesi Eurodeks İrtibat Kişisi Funda Ganim tarafından; “Avrupa Fırsatları”, “Dahil Olacağı Projeler”, “Avrupa’da Öğrenci Değişim Programları” ve “Avrupa Gönüllü Hizmeti”, “Türk Ulusal Aöansı ve Avrupa Birliği Bakanlığı’nın Gençlere Sunduğu İmkanlar” hakkında bilgiler aktarıldı.
Trakya Kalkınma Ajansı öncülüğünde gerçekleşen organizasyonda Erasmus+Gençlik Programları’nın gençlere sunduğu Gençlik Değişimleri, Avrupa Gönüllü Hizmeti ve Gençlik Çalışanlarının Hareketliliği programlarının içeriği, başvurma koşulları gibi konularda detaylı bilgi veridi.
Bilgilendirme toplantısının ardından katılımcılara kupa hediye edilirken, yapacakları projeleri hayata geçirmek isteyen öğrencilerin Kırklareli Belediyesi Proje Koordinasyon ve Ar-Ge Birimine gelerek detaylı bilgi alabilecekleri belirtildi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here