Kırklareli Üniversitesi Öğrenci İşleri Yönetim Sistemi hizmette

11
* Kırklareli Üniversitesi’ndeki sistem, akademisyen, memur ve
öğrencilere büyük kolaylıklar getiren Öğrenci İşleri Yönetim Sistemi
hizmete girdi.

HEABER MERKEZİ
2010-2011 Eğitim-Öğretim Yılı’ndan itibaren tüm akademik işlemlerin kolay ve hızlı şekilde yapılmasını, işlemlerin hatasız ve eksiksiz olarak yürütülmesini sağlayan web tabanlı Kırklareli Üniversitesi Öğrenci İşleri Yönetim Sistemi hizmete açıldı.
Öğrenci ve Öğretim Üyelerinin yetkileri dahilinde tüm işlemleri ”www.kirklareli.edu.tr” üzerinden gerçekleştirebileceklerini ifade eden yetkililer, sistemden ders kaydı, harç işlemleri, not girişi, yoklamalar gibi birçok işlemin kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebileceği belirtilerek şunlar kaydedildi:
“Sistem akademisyen, memur ve öğrencilerimiz için büyük kolaylıklar getirmekle birlikte aynı zamanda öğretim elemanlarımız sistem üzerinden öğrencilerine office belgelerini gönderebilecek. Duyuru ilan ve mesajlarını ve akademik faaliyetlerini yayınlayabilecekler. Öğrenci İşleri Yönetim Sistemimiz Akademisyen ve Öğrenci Modüllerinden oluşmakta. Kullanıcılar şifrelerini kendi okullarının öğrenci işlerinden temin edebilirler.”
Sistemin özellikleri ve kolaylıkları ise şöyle sıralandı:
”Öğrenci ders kayıtları ve öğretim elemanlarının sınav notları girişleri gibi işlemlerini web arayüzü üzerinden yapabilmektedirler. Otomasyon tamamen web tabanlı olarak tasarlanmış bu sayede tüm işlemler ve güncellemeler tek bir merkezden yönetilebilmektedir. Sistem performans ve güvenliği ön planda tutacak şekilde tasarlanmıştır. Bu sayede tüm akademik işlemler hızlı ve güvenilir bir şekilde yürütülmekte ve zaman tasarrufu sağlamaktadır.
Otomasyon BOLOGNA süreci ile tam uyumlu olarak çalışmakta ve bu süreçteki yapılan tüm veri giriş işlemlerini tek bir ekrandan yapabilmektedir. Aynı zamanda Avrupa Kredi Transfer ve Toplama Sistemi (AKTS) kredilerini otomatik olarak hesaplayabilmekte ve tüm derslerin AKTS kredilerini otomatik olarak yeniden düzenleyebilmektedir. BOLOGNA ziyaretçi modülü ile tüm dersler listelenmekte ve seçilen her bir ders için ziyaretçilere BOLOGNA bilgileri form halinde gösterilebilmektedir.
Üniversite içerisindeki tüm akademik ve idari birimler arasında yapılan bilgi alışverişinin hızlı, verimli ve etkin bir şekilde yapılmasına olanak sağlamaktadır. Sistemdeki tüm modüller tamamen entegre olarak birbirleriyle çalışmakta ve bu sayede sisteme yeni eklentiler kolaylıkla eklenebilmektedir, ayrıca diğer kamu kurumlarının sağladığı uygulamalara kolaylıkla entegre olabilmektedir. Sistemin esnek yapısı sayesinde, modüller içerisinde kullanılan raporlar ve formlar herhangi bir yazılıma ihtiyaç duyulmadan doğrudan sistem üzerinden değiştirilebilir veya yeniden tasarlanabilir. Sistemin sunduğu detaylı raporlar sayesinde, yöneticiler eğitim faaliyetlerini daha detaylı ve anlık olarak izleyebilmekte ve gerektiğinde yeni kararlar alabilmektedirler.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here