Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç: “Uluslararası bir üniversite olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz”

32
Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç, uluslararası bir üniversite olma yolunda emin adımlarla ilerlediklerini söyledi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç, uluslararası bir üniversite olma yolunda emin adımlarla ilerlediklerini söyledi. Aykaç yaptığı açıklamasında, KLÜ’nün hızla gelişerek büyüdüğünü belirtti.
Kırklareli Üniversitesi’nin dünyadaki diğer gelişmiş üniversiteler arasına girmesi için gayret gösterdiklerini ifade eden Aykaç, Kayalı Kampüsü ile eğitim ve öğretimdeki kalitenin de arttığına inandığını vurguladı.
Kırklareli Üniversitesi’nin büyük başarılara imza atacağını aktaran Aykaç;
"Uluslararası bir üniversite olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Avrupa Birliği Üniversiteleri ile Erasmus Programı çerçevesinde anlaşmalar imzalayarak öğrenci, akademik personel ve idari personel değişimleri yapıyoruz. Balkan ülkeleri başta olmak üzere yabancı uyruklu öğrencilerimizi kabul ediyoruz. Yabancı öğrenci sayımızın önümüzdeki dönemde artmasını bekliyoruz. Eğitim ve öğretim için ihtiyaç duyulan tüm ekipman eksikliği giderilmiştir. Kırklareli’nin İstanbul’a yakınlığı nedeniyle de üniversitemiz tercih edilmektedir." Dedi. (aa)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here