Kırklareli Ülkü Ocakları’ndan Birlik Beraberlik ve Kardeşlik Gecesi

23
Kırklareli Ülkü Ocakları İl Başkanlığı  Alparlan Türkeş’in doğum gününe denk gelen günde “Birlik, beraberlik ve Kardeşlik” gecesi düzenledi.
HABER MERKEZİ 
Geceye; MHP Tekirdağ Milletvekili Bülent Belen, Evrensekiz Belediye Başkanı Halil Abanoz, Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan, Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Kürşat Yamaner, Babaeski İlçe Başkanı Semih Meriç ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Pehlivanköy İlçe Başkanı Mehmet Gülay Erkol ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Pınarhisar İlçe Başkanı Ümit Çalık ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Demirköy İlçe Başkanı Necdet Yatsın ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Avcılar, Bağcılar, Bayrampaşa, Beylikdüzü, Tekirdağ, Lüleburgaz Ülkü Ocakları Başkanları ile çok sayıda MHP’li vatandaş ile Ülkücü gençler katıldı.
Gecenin açılış konuşmasını yapan Kırklareli Ülkü Ocakları İl Başkanı Muhammed Hanefi Demiroğlu şunları kaydetti:
“Ülkü Ocakları olarak hem teşkilatımız, hem de partimizin birlik ve beraberlik içerisinde güçlü bir şekilde çalışması için yola çıktık. Bu geceyi düzenledik. Liderimiz Başbuğ Alparslan Türkeş “Kuvvet birliktir. Davamızın geleceği birlik ve beraberliktedir” diyerek yıllar önce bizlere talimatını vermiştir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bölünmenin eşiğine gelmiştir. Türk Millet’i Çanakkale’de Dumlupınar’da canını, kanını veren insanlarımızın torunları yıpratılarak  etnik bir bölünme sürecine doğru sürüklenmek için oyunlar oynanmaktadır. Bu Millet Doğusuyla batısıyla Malzagirt, Mohaç, Sakarya ve Çanakkale’de  Türk!’ün adını Dünyaya altın harflerle yazdırmışlardır. Türk Milleti düşürülmeye çalışılan bu tuzaktan yine birlik ve beraberlikle çıkacaktır. Bu ülkeyi bölmeye bu güne kadar kimsenin gücü yetmedi, bundan sonra da yetmeyecektir. Bizler Ülkücü Gençlik olarak bu oyunları bozacağız. 
Bu toprakların her karşı şehit kanıyla sulamıştır. Ayyıldızlı bayrağımız rengini şehitlerimizin kanından almıştır. Büyük kurtarıcı Gazi M. Kemal Atatürk ‘ün “Bu memleket tarihte Türk’tü, bugün de Türk’tür ve ebediyen Türk kalacaktır.” Tali,matıyla onun bizlere teslim ettiği vatanımızı ona layık biçimde savunacak, gerekirse gözümüzü kırpmadan canımızı vereceğiz.
Şehit cenazeleri için yaygara yakıştırması yapan, avrupada burslu okuttuğu çocuğuna çürük raporu alan ve ardından trilyonlarca bedel karşılığı gemicikler alan,şehit askere kelle, baş köpek terörist başına sayın,diye hitap edip onun itlerini davul zurna ile karşılayan ve bu manzaradan umutlanan ve milletimizin yarasını kanatanlar, bunlara fırsat verenler akıttıkları kanın hesabını verecek ve bu kanda boğulacaklardır. 
Sözlerime son verirken, hepibnizi sevgi ve saygılarımla selamlıyor, teşriflerinizden dolayı teşekkür ediyorum.” 
Ülkü Ocakları Kırklareli İl Başkanı Muhammed Hanefi Demiroğlu’nun konuşmasından sonra 
Bugün hayatta olmayan, Kırklareli’de Ülkü Ocakları’nın Kurucusu ve ilk Başkanı Yakup Kadri Ceylan  ile Milliyetçi Hareket Partisi’nin İlk Başkanı Halil Leylak için hazırlanan plaketler Ülkü Ocakları Başkanı  Demiroğlu tarafından varislerine sunuldu. Kırklareli’nin ilk Ülkü Ocakları Başkanı Yakup Kadri Ceylan’ın anısına hazırlanan plaketi eşi Sevgi Ceylan aldı.  Ceylan Plaketi aldıktan sonra; “Gençlerin yapmış olduğu bu jeste çok memnun oldum. Yakup öleli tam 17 sene oldu. Öldükten sonra camia maalesef bizi unuttu. Herhalde devran değişiyor. Ülkücü gençler  hiç görmedikleri bir insana bu plaketi vererek hatırasını yaşatmaya çalışıyorlar. Sağ olsunlar  beni çok mutlu ettiler” dedi.
Gecenin ikinci konuşmasını MHP Tekirdağ Milletvekili Bülent Belen yaptı. Sözlerine Yakup Kadri Ceylan’ı anarak başlayan Milletvekili Belen; “Kendisi çok değerli bir dava adamıydı. Ülkücü camia ve MHP, ülkücü şehitlerini unutmamıştır ve bundan sonra da unutmayacaktır. Ben 1994 yılında kendisini kaybettiğimizde o mahşeri kalabalığın olduğu cenazesine katılama şerefine nail olmuştum. Ardından binlerce insan göz yaşı seliyle kendisini ebediyete uğurlamıştı. Onlardan biri de bendim. Zaman saflarımızı sıklaştırmak zamanıdır." Konuşmaların ardından program bağlama eşliğinde söylenen türkülerle devam etti. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here