Kırklareli Ülkü Ocakları Gazetemizi ziyaret etti

129
Kırklareli Ülkü Ocakları İl Başkanı M.Hakan Bozfırat Gazetemiz Genel Koordinatörü Hacer Gökkaya’ya Ülkü Ocaklarının  faaliyetleri hakkında bilgiler aktardı. 
Kırklareli Ülkü Ocakları İl Başkanı M.Hakan Bozfırat, Eğitim Birim Başkanı Yunus Koç, Basından sorumlu  Birim Başkanı Ali Toruk, Sosyal Faaliyetler Birim Başkanı Ahmet Yıldırım ve Teşkilatlardan sorumlu Başkan Yardımcısı Halil Yaşar gazetemize ziyarette bulundular.
Gazetemiz Genel Koordinatörü Hacer Gökkaya ile görüşen Ülkü Ocakları Başkanı M.Hakan Bozfırat ve beraberinde ki birim başkanları  Genel Koordinatörümüz Gökkaya’ya Ülkü Ocaklarının faaliyetleri ile ilgili bilgiler aktardılar.
Samimi bir hava içerisinde geçen ziyarette Başkan Bozfırat şunları kaydetti; “ Bizler genç arkadaşlarımızın Milli ve manevi şuura sahip, değerlerine bağlı elit insanlar olarak yetişmelerine katkı sağlamak için çalışmaktayız. Dini ve milli  eğitim seminerlerimizle neslimize sahip çıkmaya çalışıyoruz. Bu gün öğrenci olan genç kardeşlerimizin bir çoğu yarın bu ülkeyi yönetecek insanlar olacaktır. Bilim de, teknolojide, kültür ve  siyasette en birikimli, en donanımlı insanlar olarak hayata hazırlanmak zorundadırlar. Ülkemizin buna şiddetle ihtiyacı vardır. O halde yetişecek gençlik; kökü ezelde ve dalı ebedde bir sistemin aşkına, irfanına, idrakine sahip bir gençlik olmalıdır. Büyük bir tasavvuf adamının benzetişiyle, zifiri karanlıkta ak sütün içindeki ak kılı fark edecek kadar gözü keskin, milli ve manevi değerleri için de bir o kadar gözü kara bir gençlik olmak zorunluluğu vardır.
Bizim için siyasette kimin iktidar olduğu değil, o ülkeyi yöneten iktidarın kadrolarında kimlerin olduğu önemlidir.  Eğer ülkeyi yöneten kadrolar dini ve milli şuurdan yoksun ise bu durum o ülkenin felaketi demektir.  
Cenab-ı Allah’ın rızasını kazanmak gayreti ile şuurlu dava adamlarının yetişmesi için mücadele etmekteyiz. 
Biz inanç ve siyasi fikirlerine bakmadan tüm insanları yaradan dan ötürü seviyoruz. Düsturumuz;  “İman etmedikçe  cennete giremezsiniz. Birbirinizi sevmedikçe gerçek iman etmiş olamazsınız.” Hadisi Şerifidir. “ dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here