Kırklareli Turizm Çevre Planı 3 aydır Bakanlık’ta beklemede

23
Kırklareli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından hazırlanarak Kültür ve Turizm Bakanlığı’na sunulan Kırklareli Turizm Çevre Planı’nı neyi bekliyor.
HABER MERKEZİ
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Müdür Yardımcısı Fikret Macit’in yoğun ve özverili çalışmaları dolayısıyla 5 yılda hazırlanan Kırklareli Turizm Çevre Planı 3 aydır Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda bekliyor.
Kırklareli’nin sarı cenneti İğneada, su basan Longoz Ormanı, Türkiye’nin en büyük turizme açık mağarası olan Dupnisa Mağarası’nın ve Karadeniz’e en uzun sahil şeridi bulunan İğneada Sahili gibi daha birçok doğal güzelliğin korunması için bir nevi garanti olan Kırklareli Turizm Çevre Planı Bakanlığa yaklaşık 3 ay önce sunuldu.
Kırklareli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, tüm doğal güzelliklerin bir arada olduğu ve Kırklareli’nin en önemli turizm bölgesi olan Demirköy ve İğneada’nın maden ocaklarından, termik santraller gibi bölge halkı ve doğal güzelliklere zarar verecek olan birçok faaliyetin önlenmesi adına önemli bir adım atıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda 3 aydır bekleyen Kırklareli Turizm Çevre Planı’nın geçmesi için siyasi parti, sivil toplum örgütleri, çevre dostlarının harekete geçmesi gerekiyor. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here