Kırklareli TSO, “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Programı” verecek

14
Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO), “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Programı” verecek.
HABER MERKEZİ
 
KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Ziya Çetintaş, yaptığı yazılı açıklamada, ücretsiz “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Programı”nın, 05-29 Aralık tarihlerinde KTSO Konferans Salonu’nda yapılacağını belirtti. 
Birçok kişinin hayal ettiği, ancak bir türlü imkanı olmadığı için hayata geçiremediği işini, uygulamalı girişimcilik eğitimi sonucunda alacağı sertifika ile gerçekleştirebileceğini ifade eden Çetintaş, iş kurma fikri olan girişimcilerin desteklenmesine yönelik düzenlenen bu programa katılmanın önemli olduğunu vurguladı.
Çetintaş; “Odamızın sahip olduğu sosyal sorumluluk bilinciyle, girişimciliği desteklemek ve istihdamı arttırmak amacıyla bu eğitimi düzenliyoruz. Ümit ediyoruz ki eğitim sonrasında girişimcilik ruhuna sahip kursiyerlerin hem bilgi, hem de motivasyon seviyesi en üst noktaya ulaşacak. 
Kendi işini kurmak isteyen kişilerin ihtiyacı olan maddi destek ise, KOSGEB’in girişimcilik destek programı kapsamında sağlanabilecek. Eğitimi tamamlayan kursiyerlerin KOSGEB’e sunacakları projeleri sonucunda 27 bin liralık hibe ve 70 bin liralık kredi imkanına ulaşabilecekler” dedi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here