Kırklareli Tredaş’ta sistem arızası vatandaşı çileden çıkardı

53
Tredaş Kırklareli İşletme Müdürlüğü’nde sistem arızasından işlem yapılamaması sıra bekleyen vatandaşları çileden çıkardı.
Elektrik faturası yatırmak için gittiğim Trakya Elektrik Dağıtım İşletme A.Ş. Kırklareli İşletme Müdürlüğü’nde 45 dakikadır sistem arızasının çözülmesini bekleyen vatandaşlarla karşı karşıya kaldım.

HABER MERKEZİ
Tredaş Kırklareli İşletme Müdürlüğü’nde sistem arızasından işlem yapılamaması sıra bekleyen vatandaşları çileden çıkardı.
Elektrik faturası yatırmak için gittiğim Trakya Elektrik Dağıtım İşletme A.Ş. Kırklareli İşletme Müdürlüğü’nde 45 dakikadır sistem arızasının çözülmesini bekleyen vatandaşlarla karşı karşıya kaldım. Şahsımdan gazeteci olarak bunu dile getirmem istendi. Bende Vatandaşın yakınmalarını kaydettim. Fotoğrafını çektim. Binadan ayrılırken Güvenlik Görevlisi neden fotoğraf çektiğimi sorgulayarak fotoğraf çekmek için yetkililerden izin almam gerektiğini, aksi halde böyle fotoğraf çekemeyeceğimi falan söyleyerek şahsıma tepki koymaya çalıştı. Kendisine kurumun bilgilerinin değil, vatandaşın fotoğrafını çektiğimi ve bunun için her hangi bir yetkiliden izin almam gerekmediğini söyledim. Herhalde görevli Güvenlikçi burada basın mensubuna müdahale edilmemesi gerektiğini bilmiyordu. Ya da kendisine o yetkililer dediği beyefendiler tarafından böyle bir talimat verilmişti. Orasını bilemiyoruz. Biz müdahale edilmek istenmesine rağmen görevimizi yaptık. Vatandaşın yakınmalarını kaydettik. Zira asıl olan vatandaştır. Kurumlar sadece ve sadece vatandaşa hizmet için vardır.
Adının Nadir Alp olduğunu söyleyen ve 45. dakikadır Tredaş İşletme Müdürlüğü görevlilerinden hizmet almayı bekleyen Nadir Alp Tredaş il ilgili yakınmalarını kameralarımıza şöyle aktardı;
“45. dakikadan beri fatura yatırmak için bekliyoruz. En az 20 kişi yarım saat bekledi ve gitti. Bir o kadar insanda geldi sordu işlem yapılmadığını görünce gitti. Burayı terk etti. Tredaş Tekirdağ Bölge Müdürlüğü’nü aradığımda da Bölge Müdürlüğü yetkilileri sistem arızası olduğunu doğruladılar ve Banka şubelerine gidin, postahaneye gidin dediler. Arızayı çözmek yerine bizleri başka kurumlara gönderdiler. Burada bulunan görevlilerde aynı tavsiyelerde bulundular ve 45. dakikada sistem arızasını çözemediler. Burada bir sürü insan mağdur oldu. Hala bekliyoruz. Ne zaman çözüleceği hakkında da bir bilgimiz yok. Bu durumda çalışan memurlarda zor durumda kalıyorlar. Burada ki insanlar Tredaş’a geldi. Fatura yatıracak, abonelik işlemleri yaptıracaklar. Belki Faturayı başka kurumlara yatırarak meseleyi çözebilirsiniz ama Tredaş’ta yaptırmanız gereken abonelik ve diğer işlemleri diğer kurumlarda nasıl yaptıracaksınız? İşlem burada yapılacak diye burada bekliyoruz. Bu çağda Tredaş’ın bir sistem arızasına müdahale edemeyerek vatandaşı mağdur etmesi karşısında Tredaş resmen çökmüştür demekten başka bir şey söylemek mümkün değil.” (Faruk Ceylan)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here