Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası’ndan bir AB Projesi daha

15
Geçtiğimiz yıl iki Sınır Ötesi İşbirliği Projesi’ne imza atan Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO), bu yıl da Avrupa Birliği projelerine kaldığı yerden devam ediyor.
HABER MERKEZİ
Geçtiğimiz yıl iki Sınır Ötesi İşbirliği Projesi’ne imza atan Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO), bu yıl da Avrupa Birliği projelerine kaldığı yerden devam ediyor.
Daha önceleri Sınır Geçişi Bölgesi’nde gıda ve meşrubat sektörünün geliştirilmesi ve tarımın desteklenmesi üzerine projeler yapan KTSO, bu yıl Bulgaristan-Türkiye Sınır Geçişi Bölgesi’nde kadın girişimciliğin desteklenmesi ve cinsiyet eşitliğinin güçlendirilmesi üzerine bir projeye başladı.
Bu kapsamda, Burgas Endüstri ve Ticaret Odası’nın Lider Ortak olduğu projenin ilk çalışma toplantısı 29 Ağustos 2013 Perşembe günü Burgas’da yapıldı. Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Ruhan Altıntel ve Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı ve Proje Koordinatörü Jülide Başkur’un katıldığı toplantıda, proje faaliyetleri ve çalışma takvimi üzerine görüşmeler yapıldı.
IPA Sınır Ötesi İşbirliği Programı, 2. Teklif Çağrısı kapsamında, 29 Temmuz 2013 tarihinde imzalanan PD-02-29-309 kontrat numaralı “Bulgaristan-Türkiye Sınır Geçişi Bölgesi’nde Cinsiyet Eşitliğinin Geliştirilmesi” projesi kapsamında, Kırklareli ilindeki kadınlara, yöneticilik, liderlik, girişimcilik ve iş hayatına aktif katılım gibi konular üzerine eğitimler verilmesi planlanıyor. Ayrıca, proje süresince yapılacak olan atölye çalışmaları ile kadınların yöneticilik ve girişimcilik kabiliyetleri pekiştirilecek. Projenin bir diğer çıktısı ise, “Sınır Geçişi Bölgesi’nde Cinsiyet Eşitliğinin Geliştirilmesine” yönelik yapılacak olan çalışmalara yol gösterici nitelikte hazırlanacak olan bilimsel analizler olacak.
Proje kapsamında yapılacak olan 2. Çalışma Toplantısı, Burgas Endüstri ve Ticaret Odası’nın temsilcilerinin de katılımıyla, Eylül Ayı’nın son haftasında Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleşecek. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here