Kırklareli Ticaret Borsası’ndan sağlığa ambulans desteği

21
Kırklareli Ticaret Borsası (KTB) tarafından Kırklareli Devlet Hastanesine tören ile 1 adet tam donanımlı ambulans bağışlandı.
HABER MERKEZİ 
Kırklareli Ticaret Borsası (KTB) Kırklareli Devlet Hastanesi’ne Devir-Teslim Töreni ile 120 bin TL değerinde tam donanımlı bir ambulans bağışladı. 25 Kasım 2011 Cuma günü saat 16.00’da Kırklareli Ticaret Borsası Binası’nda düzenlenen devir-teslim törenine Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Kırklareli Ticaret Borsası Turhan Altıntel, Kırklareli İl Sağlık Müdürü M. Mustafa Saymaz, Kırklareli Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Ceylan Yoldaş, Kırklareli Devlet Hastanesi Müdür Vekili Zeki Dal, AK Parti Kırklareli İl Başkanı Emin Tunç, İnece Belediye Başkanı İlyas Yılmam, Kırklareli Ticaret Borsası yönetim ve meclis üyeleri ile Kırklareli Devlet Hastanesi Acil Servis Personeli katıldı.
* “Ambulansımızı TOBB, borsamız ve iş adamlarımızın desteği satın aldık”
Yapılan ambulans devir-teslimi öncesinde bir konuşma yapan Kırklareli Ticaret Borsası Başkanı Turhan Altıntel, borsa olarak bağışladıkları tam donanımlı ambulans hakkında bazı bilgiler vererek şunları kaydetti;
“Bugün burada bir ambulans teslim töreni için bulunuyoruz. Bundan 4 ay önce Rifat Bey’e ambulans konusunda bir talebimiz oldu. Kendisine Kırklareli’de bir ambulans ihtiyacı olduğunu söyledim. Bu konuda çok mücadele gösterdim. Her yerde kendisine bu konuyu açtım. Kendisi sağ olsun, Ukrayna’daki toplantıda ambulans için talimat verdi. Kendisinden taşımalı ve tam tesisatlı bir ambulans istedim. 120 bin TL değerindeki bu ambulansın sözünü verdi. Fakat bu konu yönetimden geçerken gelecek miktarın %50’sinin Çanakale’de bir ihtiyaca gönderilmesi gerekti. Çanakkale Ticaret Borsası ve Kırklareli Ticaret Borsası olarak bu miktar gönderildi. Bu bağlamda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden bize 60 bin TL para geldi. Biz bu miktarı 120 bin TL’ye tamamladık. Meclisimizden Kırklareli Ticaret Borsası olarak 40 bin TL, Renault Mais A.Ş.’den 15 bin TL, 5bin TL’de Uzunlar Otomotiv’den destek alarak ambulansımızı satın aldık.
Bugün Allah kısmet ederse full donanımlı bu ambulansımızı Kırklareli’ne hizmet etmek üzere sayın valimizin huzurunda Kırklareli Devlet Hastanesi’ne teslim edeceğiz. Allah elem ve keder vermesin. Hayırlı uğurlu olsun. Bu ambulansın Kırklareli’ne kazandırılmasında emeği geçen başta TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na, değerli meclis üyelerime Uzunlar Otomotiv’e ve Renault Mais’e Kırklareli halkı adına çok teşekkür ediyorum.”
* “Önceki ambulanslarımız ile birlikte halkımıza daha iyi hizmet edeceğiz”
Daha sonra Kırklareli Valisi Mustafa Yaman törende bir konuşma yaptı. Devletin en çok yatırım yaptığı sağlık sektörüne duyarlı bir hizmet yapılmasından ötürü mutluluk duyduğunu ifade eden Vali Yaman şunları kaydetti;
“Başta borsa başkanımız olmak üzere, hem borsamıza hem de katkıda bulunan değerli iş adamlarımıza teşekkür ediyorum. Hükümet ve devlet en fazla yatırım ve desteği eğitim ve sağlığa veriyor. Ancak sivil toplum kuruluşlarının, hayırsever iş adamlarımızın, vatandaşların bu şekilde sağlık ve eğitim sektörüne destek olması bizlerin hoşuna gidiyor. Katılımcıların huzurunda çok duyarlı bir hizmet oldu. İlimiz bir ambulansa kavuştu.
Bilindiği üzere İl Özel İdaresi olarak ambulans almıştık. Bir ambulansımız daha şimdi devreye girmiş oldu. Daha önceki ambulanslarımız ile birlikte halkımıza daha iyi hizmet edeceğiz. Vali olarak değil bir vatandaş olarak arzu ederiz ki inşallah ambulansımız kullanılmasın. Yani, Kırklareli sağlıklı bir il, inşallah ihtiyaç duyulmasın. Ancak ihtiyaç duyulduğunda da böyle bir modern ambulans borsa tarafından İl Sağlık Müdürlüğümüz ve Hastanemize verilmiş oldu. Ben bu vesile ile tekrar teşekkür ediyorum.”
Yapılan konuşmaların ardından Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Kırklareli Ticaret Borsası Başkanı Turhan Altıntel’e Kırklareli Ticaret Borsa’sı olarak hastaneye ambulans bağışında bulunduğu için teşekkür plaketi takdim etti. Daha sonra ambulans için dualar eşliğinde kurban kesildi. Gerçekleşen Devir-Teslim Töreni bağış yapıldığına dair karşılıklı imzalanan protokolün ardından katılımcılara verilen ikram ile son buldu. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.