Kırklareli Ticaret Borsası’ndan büyük tanıtım

14
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği TOBB’un Ankara’da yapılan 71. Mali Genel Kurulu’na katılan Kırklareli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu, Kırklareli Peynirimizi ve Hardaliyemizi tanıttı.
HABER MERKEZİ
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği TOBB’un Ankara’da yapılan 71. Mali Genel Kurulu’na katılan Kırklareli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu, Kırklareli Peynirimizi ve Hardaliyemizi tanıttı.
Borsa Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Altıntel başkanlığında Genel Kurul’a giden heyet, ilimize özel ürünlerin tanıtımını yapmak için bir stand kurdu. Türkiye’nin her bölgesinden gelen katılımcılara, Kırklareli Peyniri ve Hardaliyesi ikram edilirken ürünlerimiz yoğun bir ilgi ve beğeniyle karşılandı. Yıllardır marka olması için uğraş verilen Kırklareli Peyniri ve Hardaliyesi, tadına bakanların çok beğenip tekrar tekrar standımıza uğramasına neden oldu.  
Gösterilen bu yoğun ilgiden büyük memnuniyet duyan Borsa Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Altıntel; “Biz ürünlerimizi, katıldığımız her ulusal ve uluslararası platformda tanıtmak için çaba gösteriyoruz. Genel Kurul vesilesi ile geldiğimiz Ankara’da da katılımcılara, peynirimizi ve hardaliyemizi ikram ettik. Peynirimizin lezzetine, hardaliyemizin o kendine has tadına inanın doyamadılar. Bir kez tadına bakanlar tekrar tekrar standımıza uğrayıp peynir ve hardaliye aldılar. Bu standı kurmak için bize destek veren peynir üreticilerimiz; GÜNDÜZLER Mand. San. Ve Tic. Ltd. Şti., ÖZDENİZ Peynircilik Nak. İnş. San. Tic. Ltd. Şti., MISIRLI Hanımeli Çiftliği Süt Ür. Tic. Ltd. Şti., ALKAN Süt Ür. San. Tic. Ltd. Şti., SÜZÜLMÜŞ Kardeşler Süt Ür. San. Tic. Ltd. Şti., BEŞER Süt Ür. Gıda San. Tic. Ltd. Şti., VASIF GÜREL ve DOĞU Süt Ür. Zah. San. Ve Tic. Ltd. Şti. ile Hardaliye üreticilerimiz; KARLIBAĞ ve KUTBAY Hardaliyecilik’e teşekkürü bir görev kabul ediyorum. Ürünlerimizi daha geniş kitlelere tanıtmak, peynirimizi ve hardaliyemizi coğrafi işaretli bir marka haline getirmek için üreticilerimizle birlikte, tüm kamu kurum ve kuruluşlarına da büyük görev düşüyor. Biz borsa olarak elimizden gelen çabayı gösteriyoruz” dedi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here