Kırklareli Ticaret Borsası üyelerini onurlandırdı

26
Kırklareli’ne çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere gelen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Kırklareli Ticaret Borsası tarafından 26 Kasım 2009 Perşembe günü saat 18.00’de 2009 Yılı Yüksek Düzeyde Tescil Ücreti Ödeyen Üyelerine düzenlenen Ödül Töreni’ne katıldı.

HABER MERKEZİ
Düzenlene törene;  Kırklareli Valisi Cengiz Aydoğdu, Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek, Belediye Başkanı Cavit Çağlayan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Behzat Canbazoğlu, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertuğrul Ziya Çetintaş, Ticaret Borsası Başkanı Turan  Altıntel, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Edirne Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yardımcı ve Oda Başkanları katıldı.
Kırklareli Ticaret Borsası Toplantı Salonu’nda düzenlenen tören, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Daha sonra konuşmalara geçildi. İlk konuşmayı KTB Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Altıntel yaptı. Altıntel konuşmasında Kırklareli’nin ekonomik durumunu değerlendirdi ve değerlendirmeler sonucu çıkan tabloyu şu şekilde açıkladı:
“Kırklareli’de 105 parselin satılmış olmasına karşı 35 fabrikanın kuruldu. Fakat sadece 8 tanesi faaliyete geçti. İlimizin teşviğe ihtiyacı var ve yeterli teşvik alamıyoruz. Çünkü Kırklareli Trakya Bölgesi’ndeki sanayi kuşağının içinde yer alıyor. Demirköy Sınır Kapısı 25 seneden beri açılamadı. Biz yolunu yaptık kapıyı da yapacağız bakalım Bulgaristan kapının ötesindeki yolu yapacak mı?’ diye esprileriyle katılımcıları güldürdüğü konuşmasında birazda Edirne’den bahsetti. Ergene Nehrinin kirli olmasına da değindi.
Altıntel’in ardından kürsüye Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek anlatılanlardan, ziyaretinden, inceleme ve gözlemlerinden edindiği notların ışığında Kırklareli’nin portresini ortaya çıkarttığını ve bu portrede sorun olarak kalmış kısımlara nasıl çözüm bulunacağı yönünde katılımcılara bilgileri sergiledi.
Panelin son konuşmacısı olarak Kırklareli Valisi Cengiz Aydoğdu oldu. Kırklareli’nin güçlendirilmesi gereken stratejik yapısına yönelik süregelen hazırlıkları ve Kırklareli’nin ilerleyen zamanlarda yaşayacağı gelişimlerin özetini katılımcılara sundu. Aydoğu’nun ardından ödül törenine geçildi.
* Yüksek Düzeyde Tescil Ücreti ödeyenler ödüllendirildi
İlk ödülü Kırklareli Valisi Cengiz Aydoğdu Tüzerler Tarım Ürünleri Sanayi ve Ticaret Limitet Şirketi Adına Celal Tüzer ve Cezmi Eroğlu’na verdi. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu Gündüzler Mandıra Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi adına Mustafa Gündüz ve Uzunlar Yem Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi adına Fikri Altıntel’e,
Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan Alınterim Petrol ve Tarım Ürünleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi adına Murat Alınterim ve Şevket Fidan’a,  Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Edirne Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yardımcı Yamaner İç Ve Diş Ticaret Adına Mehmetcan Yamaner Yayla Un Gıda İnşaat Nakliye  Sanayi Limited Şirketi adına Gürkan Oras’a,  Gümrük ve Turizm işletmeleri Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı ve Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Arif Parmaksız  Trakya Yem ve Yağ Sanayi Ticaret Anonim Şirketi adına Şirket Müdürü Erdinç Yavuz ve Alkan Süt Ürünleri Limited Şirketi Adına Cem Alettin Alkan’a ödüllerini verdi.
* Katılımcılara Plaketleri verildi
Ödüllerin dağıtılmasının ardından Plaket Töreni’ne geçildi. İlk olarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Hisarcıkoğlu’na Plaketini Kırklareli Ticaret Borsası Meclis Başkanı Salih Özlek ve Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Altıntel,  Kırklareli Valisi Cengiz Aydoğdu’ya Plaketini Kırklareli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Özyıkılmaz, Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan’a Plaketini Kırklareli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi  Hüseyin Gezek, Kırklareli Defterdarı Mustafa Şahin’e Plaketini Kırklareli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Altıntel, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Edirne Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yardımcı’ya Plaketini Kırklareli Ticaret Borsası Meclis Üyesi Mustafa Gündüz, Gümrük ve Turizm İşletmeleri Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı ve Nevşehir Ticaret Ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Arif Parmaksız’a Plaketini de Meclis Üyesi Şevket Çetin verdi.
* Uzun yıllar üye olanlarda unutulmadı
Plaket töreninin ardında da Ticaret Borsası üyeliğinde 50. 40. ve 30. yılını dolduran üyelerin ödül törenine geçildi.
50. Yılını dolduran Orhan Çetintaş, Behçet Pilavcı’ya ödülünü Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Çetintaş, 40. Yılını dolduran Hilmi Şensöz’e ödülünü Kırklareli Ticaret Borsası Meclis Başkan Yardımcısı Muharrem Erkut, 30. Yılını dolduran  Şerafettin Gürkaş ve Atilla Ertuğrul’a ödüllerini Kırklareli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Cemalettin Alkan, Suat Toktar ve Veli Akıncıoğlu’na Fahri Başkanlık Ödülleri’ni Kırklareli Ticaret Borsası Meclis Başkanı Salih Özlek takdim etti.
Ödül töreninin sonrasında akşam yemeğine sıra geldi. Hisarcıklıoğlu’nun ağırlanması esnasında yerel özelliklerimizin simgesi olan ikramlarda unutulmadı. Özellikle Kırklareli Üzüm Üreticileri Birliği Üyelerinin kendi bağlarının mahsullerinden ürettikleri Hardaliye, en fazla beğeni toplayan ürün oldu. Yerel ikramların ve akşam yemeğinin ardından TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ilimizden ayrıldı. (u.e)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here