Kırklareli Ticaret Borsası Çiftçi’nin yanında

6
Kırklareli Ticaret Borsası (KTB) Yönetim Kurulu, Kırklareli Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) Hububat Alımı ile Borsa’ya gelen Çiftçileri ziyaret ettiler.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Ticaret Borsası (KTB) Yönetim Kurulu, Kırklareli Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) Hububat Alımı ile Borsa’ya gelen Çiftçileri ziyaret ettiler.
Ziyarette Kırklareli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Altıntel, Çiftçilere Bereketli ve hayırlı olsun dileklerini iletti.
Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), alımlara hızlı bir giriş yaptı. Hava koşullarının buğday tarımı için yıl boyu uygun seyretmesiyle oluşan kalite ve verim artışın, açıklanan taban fiyatın da geçen yıla göre daha iyi olması, çiftçinin yüzünü güldürdü. Alımlarla birlikte, buğdayın fiziksel ve kimyasal tüm kalite analizlerinin yapıldığı Kırklareli Ticaret borsasında da yoğun bir çalışma başladı. 
* “Çiftçimizin Hizmetindeyiz”
Kırklareli Ticaret Borsası Meclis Başkanı Salih Özlek, Yönetim Kurulu Üyeleri Mahmut Alayayla ve Seyit Ahmet Yılmaz ile birlikte alımları denetleyen Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Altıntel, bu seneki alımlarla ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Altıntel açıklamasında Şunları kaydetti ; “Öncelikle 2014-2015 hasat yılının çiftçimiz için bereketli ve hayırlı geçmesini diliyorum. Geçmiş dönemde verim ve kalite konusunda ciddi sıkıntılar yaşayan çiftçimizin, bu sene hava koşullarının da yardımıyla artan verim ve kalite nedeniyle yüzünün gülmesi, bizleri de çok mutlu ediyor. Açıklanan buğday taban fiyatının da önceki sezona göre daha iyi düzeyde olması sevindirici. Kalitesine göre Ortalama 0,820 ile 0,890 TL. arasında fiyat oluşuyor. Geçen yıl ortalama 0,720 TL. İdi ve üreticimiz çok sıkıntı yaşamıştı. 
Çiftçimize bu alım döneminde her türlü desteği Borsa olarak veriyoruz. Yapılması gereken tartı, analiz ve kayıt işlemlerinde zaman kaybı yaşanmadan, üreticimizin ürününü hızlıca Ofise teslim etmesi için ekip olarak canla başla çalışıyoruz. Oluşacak her türlü sorunda Ben ve Yönetim Kurulu Üyelerim ile borsa personelimiz, çiftçimizin hizmetinde olmaya devam edeceğiz. Dileğimiz, Ayçiçeği ve Mısır Sezonu’nun da böyle bereketli geçmesidir.”   (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here