Kırklareli Sosyal Güvenlik Kurumu Kavaklı Beldesindeydi

15
* Teşkilatlanmasının 2. yılını tamamlayan Kırklareli Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü vatandaş odaklı hizmet anlayışına“Değişimi Hisset, Dönüşüme Ortak Ol” sloganı ile devam ediyor.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü, sigortalıların hak ve yükümlülüklerini bilmelerini, aldıkları hizmetlerin daha etkin ve kaliteli hale getirilmesi için ne şekilde hareket edilmesi gerektiğini, Kurumun vizyonu ve sigortalılara sağladığı kolaylıkların vatandaşlara anlatılması amacıyla toplantılar düzenliyor.
“Değişimi Hisset Dönüşüme Ortak Ol” sloganı çerçevesinde Kurumun vatandaşlara verdiği hizmetleri anlatma, onların Kurumdaki işlemlerinde karşılaştıkları sıkıntıları yerinde tespit ederek, çözümlenmesini sağlamak suretiyle  hizmet kalitesini yükseltmek için Kırklareli’nin ilçe ve beldelerinde bölgesel toplantı düzenleyen Kırklareli Sosyal Güvenlik Kurumu bilgilendirme toplantılarının ikincisini Kırklareli merkez ilçeye bağlı Kavaklı Beldesi’nde 04 Şubat 2010 Perşembe günü saat 14.00’de Kavaklı Beldesi Düğün Salonu’nda gerçekleştirdi.
Kırklareli Sosyal Güvenlik İl Müdürü Mehmet Bayram’ın konuşmacı olarak katıldığı toplantıda Sigorta İl Müdür Yardımcısı. Y. Tamer Çarkçı ve İnsan Kaynakları Şefi Süleyman Özay’ın da hazır bulunduğu toplantıya çok sayıda vatandaş katıldı.
Kurumun verdiği hizmetlerin ayrıntılı olarak anlatıldığı toplantıda ayrıca, vatandaşların taleplerin sözlü değil yazılı olarak yapmaları, taleplerde mümkün olduğunca Kurumun e- mail servis hizmetini  kirklarelisgim@sgk.gov.tr adresini kullanmaları, bu adrese taleplerinin yanı sıra T.C. Kimlik Numaraları’nı, SSK, Bağ-Kur ya da Emekli  Sandığı Sicil Numaraları ile telefon numaralarını eklemelerinin yeterli olacağı bu yolla taleplerinin düştüğü andan itibaren en geç 2 iş günü içinde kendilerine cevap verileceği ve bu şekilde daha kısa sürede çabuk ve doğru hizmet alacakları ifade edildi.
Bunun yanı sıra emeklilerin Kurumun www.sgk.gov.tr adresinden Banka değişiklik taleplerini gerçekleştirebilecekleri, maaş kesintileri söz konusu olduğunda bunun neden kaynaklandığını öğrenebileceklerini, hizmet dökümleri ile Kurumla ilgili birçok bilgi ve işlemi bu siteden yapabilecekleri belirtildi.
Vatandaşlar beldelerinde böyle bir toplantının ilk olduğunu belirterek bundan duydukları memnuniyetleri dile getirdiler. Sonrasında ise sorunlarını Kurum yetkilileriyle paylaştılar. Karşılıklı soru cevap şeklinde devam eden toplantı iyi niyet temennileriyle sona erdi. (s)

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here