Kırklareli Sosyal Güvenlik İl Müdürü Mehmet Bayram: “Müracaatlarınızı son günlere bırakmayın”

12
* Halk arasında Torba Yasa olarak adlandırılan 6111 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına ile Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunun ve Diğer Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Karar¬namelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun’un tanıtılması ve anlatılması amacıyla Kırklareli Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü KİPA Alış Veriş Merkezi’nde stant açtı.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü tarafından, halk arasında Torba Yasa olarak adlandırılan 6111 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapı¬landırılmasına ile Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunun ve Diğer Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Karar¬namelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun’un tanıtılması ve anlatılması amacıyla KİPA Alış Veriş Merkezi’nde stant açıldı.
15 Mart 2011 Salı günü saat 18.00’de Alış Veriş Merkezi içerisindeki standın açılışına; Kırklareli Sosyal Güvenlik İl Müdürü Mehmet Bayram, Müdür Yardımcıları Şerafettin Fide, Tamer Çarkçı ve kurum personeli katıldı.
Kırklareli Sosyal Güvenlik İl Müdürü Mehmet Bayram, borcu bulunan vatandaşların büyük imkanlar tanıyan bu yasandan mutlaka yararlanmaları gerektiğini ve müracaatlarını son günlere bırakmamalarını isteyerek şunları kaydetti:
“25 Şubat 2011 tarihinde çıkan kamuoyunda Torba Yasa olarak bilinen yasa çerçevesinde kamunun alacakları yapılandırıldı. Bu yapılandırmayı toplumun her kesimine duyurma adına Kırklareli’de değişik platformlarda çalışmalar yapıyoruz. Seminerler, toplantılar, ziyaretler düzenliyoruz. Bu çalışmaların üzerine bu alış veriş merkezinde bir stant açarak, buraya gelen insanlarımızı da yerinde bilgilendirme anlamında faaliyette bulunduk. Açmış olduğumuz standımızda kurumumuzda bu konuda eğitim almış arkadaşlarımız hafta içerisinde 18.00-21.00 saatleri arasında, hafta sonları Cumartesi ve Pazar günleri de 14.00-21.00 saatleri arasında burada bulunacaklar. Yapılandırmaya ilişkin vatandaşlarımızın herhangi bur sorusu olursa bu sorulara cevap verecekler. Müracaat formlarımızda burada bulunuyor. Hangi alanda yapılandırma ihtiyaçları varsa onunla ilgili formları alıp kuruma götürüp müracaatlarını da yapabilecekler.
Bu çalışmamızdaki amacımız; bu yapılandırmayı toplumun her kesimine geniş bir biçimde duyurmak, bu yapılandırmaya olan rağbeti, müracaatı maksimum düzeye çıkarmaktır. Kırklareli’de de alacaklarımızın tahsiline kolaylık sağlamak amacıyla vatandaşlarımızın, ödeme güçlüğünde olan işverenlerimizin ve sigortalılarımızın bu yükümlülüklerini kolaylaştırma adına çok büyük imkanlar getiren bu uygulamayı en etkin bir biçimde yapmak için bu çalışmalarımızı yapıyoruz. Bütün vatandaşlarımızın da bu uygulamalardan faydalanmalarını istiyor ve bekliyoruz. Bu konuda kurumumuzun tüm personeli elinden gelen gayreti sarf edecek. Vatandaşlarımızın bu konuda duyarlı olmalarını ve bizim sağladığımız bu imkanlardan faydalanmalarını özellikle rica ediyoruz.
Bu yasadan yararlanmak için son başvuru tarihi 02 Mayıs 2011 Pazartesi günü mesai saati bitimi olarak açıklandı. Mümkün olduğunca vatandaşlarımız başvurularını son tarihe bırakmasınlar. Çünkü bu yapılandırmayı erken ya da geç yapmaları kendilerine gecikme zammı ve benzeri anlamda hiçbir yükümlülük getirmeyecek. Bu sebeple son dakikaya sıkıştırmadan müracaatlarını yapsınlar, bu imkanlardan rahat bir biçimde faydalansınlar.
Kırklareli Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü olarak insanlarımızın bu ihtiyaçlarına da yerinde zamanında, etkili bir cevap verme anlamında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Her ortamda da bu çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. Ayrıca bizlere burada stant açmamıza imkan tanıyan KİPA Alış Veriş Merkezi yetkililerine de kurumum ve Kırklareli halkı adına teşekkür ediyorum.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.