Kırklareli Sokak Hayvanlarını koruma derneği bürosu açıldı

16
Kırklareli merkez ilçede 2009 yılından bu yana faaliyette bulunan Kırklareli Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği Bürosu17 Ağustos 2013 Cumartesi günü saat 15.00’te Karaumur Caddesi’ndeki yerinde açıldı.


HABER MERKEZİ
Kırklareli merkez ilçede 2009 yılından bu yana faaliyette bulunan Kırklareli Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği Bürosu17 Ağustos 2013 Cumartesi günü saat 15.00’te Karaumur Caddesi’ndeki yerinde açıldı. Açılışta Dernek üyeleri ve hayvan severler hazır bulundu.
* “Büromuzu açmaktan son derece mutluyuz”
Kırklareli Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği Başkanı Erkan Dokudur açılışta yaptığı konuşmasında şunları kaydetti:
“Bugün bizler için çok özel bir gün. Burada toplanmamızın amacı senelerce mücadele sonucunda bir büromuzun açılışını yapmak.  Çok çaba sarf ederek açtığımız büromuza başta Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan ve Kırklareli İl Özel idaresine bizlere sağladıkları desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz. Buranın herkese hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”
* “Halkımızın hayvanlara olan duyarlılığı artıyor”
Başkan Dokudur’un konuşmasının ardından üyelerden Ahmet Ekinci söz alarak; “Bir kermes ile başlayan bu sevda bugün mutlu bir son ile noktalandı. O kermeste yer alan tüm arkadaşlarımıza ve burayı düzgün bir hal almasını sağlayan üyelerimize sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum. İlimiz Kırklareli küçük bir yer ve bu küçük yerde hem birbirimize hem de sokak hayvanlarına sahip çıkalım. Neyse ki gün geçtikçe halkımızın duyarlılığı artıyor. Bu duyarlılıktan dolayı onlara da teşekkür ediyorum. Ben bu toplumun insanlarını ve hayvanlarını dost olarak kabul ediyorum” dedi.
* “
Son olarak ise dernek açılışına misafir olarak Almanya’dan gelen Neşe Erbil, kızı Müge ve Can ile duygularını şu şekilde dile getirdi:
“Bizler Almanya’da yaşıyoruz ve hayvan sever bir aileyiz. Açılış olduğunu duyunca katılmak istedim. Kendi ülkemizdeki insanların hayvan severlik konusundaki duyarlılığı bizleri çok mutlu etti. Umuyorum ki bu duygular gün geçtikçe artar. Burada emeği geçen herkese ailem ve toplum adına teşekkür ve tebrik ediyorum.” (Serkan Koçtürk)   

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here