Kırklareli SMMMO Eğitim Semineri verdi

23
Kırklareli Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (KSMMMO) hizmet ve kalite güvence ilke ve esasları haksız rekabetle mücadele, yazılımı etik eğitimi ve etik sözleşme konularında meslektaşlarına eğitim verdi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (KSMMMO) hizmet ve kalite güvence ilke ve esasları haksız rekabetle mücadele, yazılımı etik eğitimi ve etik sözleşme konularında meslektaşlarına eğitim verdi. Eğitim Semineri, 2 Eylül 2014 Salı günü saat 15.00 da başladı 17.00’da sona erdi.
Seminere konuşmacı olarak;  TÜRHAK ve İSMMMO Başkanı Yahya Arıkan, Sakarya SMMMO Başkanı Selahattin Çakırsoy, İstanbul İSMMMO Eğitmeni Hasan Ildır, İstanbul İSMMMO Eğitmeni Edip Mert Evin katıldı.
Seminer, Kırklareli SMMMO Başkanı Burhan Üstünkol’un açılış konuşmasıyla başladı. Üstünkol konuşmasında şunları kaydetti;
“Bilindiği üzere 21. Olağan Birlik Genel Kurulu’nda görüşülerek kabul edilen “Muhasebe, Denetim ve Danışmanlık İşletmeleri için İşyeri, Hizmet ve Kalite Güvence İlke ve Esasları Hakkında Mecburi Meslek Kararı” ile “Haksız Rekabetle Mücadele Yazılımının Meslek Mensuplarınca Kullanılması Hakkında Mecburi Meslek Kararı ” 13 Aralık 2013 tarh ve 28850 Sayılı Resmi Gazete’de, “Muhasebe Meslek Mensuplarının Etik Eğitimi ve Etik Sözleşme Yapılması Hakkında Tebliğ” ise 27 Mart 2014 tarih ve 28954 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Birliğimizce, alınan Mecburi Meslek Kararları ile Tebliğ’de yer alan düzenlemelere ilişkin olarak meslek mensuplarımızın farkındalığının arttırılması ve uygulama birlikteliği sağlanması amacıyla Odalarımızın da farkındalık eğitimleri yapılmasına karar verilmiştir.”  
Başkanın konuşmasından sonra katılımcılar, konuşmalarını yaparak meslektaşlarına eğitim verdi. Katılımın yoğun olduğu seminer, soru-cevap kısmına geçilerek son buldu. (Selçuk Vurucu) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here