Kırklareli SGK’sı Türkiye’ye örnek olacak

17
Kırklareli Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü, Türkiye ortalamasında az personele sahip olmasına rağmen, Vatandaşı mağdur…
Selçuk Vurucu/Özel Haber
Kırklareli Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü, Türkiye ortalamasında az personele sahip olmasına rağmen, Vatandaşı mağdur etmiyor. Sağlık ve sosyal konularda Vatandaşların en çok başvurdukları yerlerden gelen SGK Türkiye’nin olmazsa olmazları arasında. Her insanın SGK ile işi oluyor. İnsanların sosyal güvencesini sağlayan bu kurumda binlerce insan çalışıyor. 
* 10 günde emekli yapıyor
Kırklareli Merkez ve İlçeleri’nde yaklaşık 400 bin İnsana Hizmet veren SGK’da sıkça karşılaşılan sorun Personel Yetersizliği. Buna rağmen Kırklareli SGK’sı 4/A (SSK) boyutunda emekli olmak isteyenleri 20 gün içinde,  4/B (Bağ-Kur) boyutunda emekli olmak isteyenleri ise 10 gün içinde işlemleri tamamlayarak emekli yapıyor. 
* Kırklareli’ye yok
Bilindiği gibi Kırklareli, vergisini düzenli veren, yasalara saygılı, Devletine, Milletine minnet duyan insanları ile Türkiye’de ön sıralarda yer alıyor. Buna rağmen, Türkiye genelinde SGK Personel Alımı ve Dağıtımı yaptı. Ama bu alımda ve dağıtımda Kırklareli SGK Müdürlüğü’ne personel verilmedi. Sosyal Güvelik Verileri’nin çok daha az olduğu illere çok daha fazla personel verilirken Kırklareli’ye verilmemesi, Kırklareli SGK’sına Üvey Evlat Muamelesi görüyor dedirtti. Kırklareli’den daha küçük, nüfusu daha az illere verilen personel ve personel sayıları akıllarda soru işaretleri bıraktı. Bu az personeli ile olağanüstü çaba göstererek çalışan Kırklareli SGK Müdürü Halcı ve Ekibi’nin, özverili ve fedakarca çalışmaları takdire değiyor.  
* Herkese Örnek olacak!
Kırklareli SGK İl Müdürlüğü’ne atandığı günden beri durmadan çalışan İl Müdürü Av. Tahsin Halcı, Kırklareli’ye ve SGK’ya eşi benzeri olmayan hizmet binası kazandırdı. Kırklareli’nin ilçelerinde Hizmet Binası Yenileme Çalışmaları halen sürüyor. Kırklareli Hizmet Binası’nın A ve B Blokları yenilenirken iç kısımları muhteşem bir güzelliğe kavuştu. Hizmet Binası’nın bir katında Devasa Toplantı ve Konferans Salonu yapıldı. Kırklareli’de resmi toplantıların yapılacağı bu kadar büyük bir toplantı salonu yoktu. Vatandaşlara hizmeti aksatmadan binayı yenileyen Kırklareli SGK Müdürlüğü’nün şuanda tek eksiği personel. Bu kadar az personel ile vatandaşın işin aksatmayan bu kurum hem Kırklareli’ne hem SGK Genel Müdürlüğü’ne Hem de Türkiye’ye örnek olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.