Kırklareli Serin ve yağışlı havanın etkisi altına giriyor Hava sıcaklığı 10 derece düşecek

16
* Kırklareli bugün yeni bir yağışlı havanın etkisi altına girecek. Bugün kuvvetli şekilde görülecek yağmurlarla birlikte hava sıcaklığı 10 derece birden düşecek. Yağmurun yanı sıra kuvvetli rüzgarda hafta boyunca devam edecek. 
HABER MERKEZİ
Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptığı son değerlendirmeye göre Kırklareli bugün serin ve yağışlı havanın etkisi altına girecek. Bugün sabah saatlerinde Kırklareli genelinde görülecek olan yağmurlar kuvvetli olması bekleniyor. Bugün başlayacak yağışlarla birlikte hava sıcaklığı hissedilir bir şekilde düşecek. 10 derece düşecek hava sıcaklığı ile birlikte, hafta boyunca Kırklareli’de en yüksek hava sıcaklığı 20 derecelerde olacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptığı Türkiye Geneli için yaptığı açıklamada şunları kaydetti;
“Ülkemizin kuzeybatı kesimlerinin bugün (23.09.2014 Salı) Balkanlar üzerinden gelecek serin ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor. Marmara, Kuzey Ege, Göller yöresi, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ve Batı Karadeniz’de sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların Trakya, Marmara’nın doğusu ve Batı Karadeniz’de kuvvetli olacağı bekleniyor. Bu arada Uludağ, Kartalkaya ve Ilgaz gibi kayak merkezlerine mevsimin ilk kar yağışının düşeceği tahmin ediliyor. Yarın, Batı bölgelerimizde güney ve batı yönlerden kuvvetli olarak esecek rüzgarın, öğle saatlerinden itibaren Marmara, Kuzey Ege ve Batı Karadeniz’de sistemin hareketi ile yön değiştirerek kuzey ve batı yönlerden kuvvetli ve fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Yarın, yurdun büyük bölümünde artmaya devam edecek olan hava sıcaklığının sabah saatlerinde Trakya’da, öğleden sonra ve akşam saatlerinde Marmara bölgesi, Batı Karadeniz ve Kuzey Ege’de hissedilir derecede (6 – 10 derece) azalacağı tahmin ediliyor. 24.09.2014 Çarşamba günü, Karadeniz bölgesi, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Doğu Akdeniz ile Doğu Anadolu bölgelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği, yağışların Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Çarşamba günü rüzgarın, Karadeniz’de kuzey ve batı yönlerden kuvvetli ve fırtına şeklinde eseceği ve hava sıcaklıklarının yurdun kuzey ve iç kesimlerinde hissedilir derecede azalacağı tahmin ediliyor. 25.09.2014 Perşembe günü, Doğu Karadeniz kıyıları ile Van ve Hakkari çevrelerinin sağanak yağışlı, diğer bölgelerde ise havanın parçalı ve az bulutlu geçeceği bekleniyor. 26.09.2104 Cuma günü, yurdumuzun Balkanlar üzerinden gelecek yeni bir soğuk ve yağışlı bir sistemin etkisine gireceği, hafta sonunda yurdun büyük bölümünde yağışlar görüleceği ve hava sıcaklıklarının yeniden hissedilir derecede azalacağı tahmin ediliyor.” (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here