Kırklareli Sanayispor: 6 – B. Karıştıranspor:2; Yeni Sanayi

26
Kırklareli Sanayispor: 6 – B. Karıştıranspor:2; Yeni Sanayi

Amatör Süper lig’te Bu hafta sonu 27 Aralık Pazar Günü saat 14:00′ da Kırklareli Sanayispor ile Büyük Karıştıranspor karşı karşıya geldi. Ligin sekizinci haftası oynanması gereken mücadele Büyük Karıştıranspor’lu futbolcuların domuz gribi olması dolayısıyla ileri bir tarihe ertelenmişti. Erteleme maçına çıkan iki takımda 3 puan için karşılaşmaya başladılar. Kırklareli Sanayispor ilk dakikalarda bulduğu 3 gol ile maçın 21. dakikasında 3-0 öne geçti. Büyük Karıştıranspor ise 35. dakikada gol bularak ilk yarı farkı 2 sayıya düşürdü. Ikinci yarıya gol ile başlayan Büyük Karıştıranspor durumu 3-2 yaptı. 3-2 den sonra umutlanan Büyük Karıştıranspor ise beraberlik sayısını bulamadı ve açık vererek goller yedi. Maç sonunda skor tabelasını 6-2 yapan Kırklareli Sanayispor zorlanmadan 3 puanın sahibi oldu. Bu galibiyetten sonra Kırklareli Sanayispor puanını 14’e çıkararak 5. sıraya yükseldi.

Mücadeleye Kırklareli Sanayispor şu kadro ile çıktı;

1- Ibrahim Erman Tutulmaz, 2- Ünal Ipek, 3- Tugay Kaan Koyun, 4- Yusufcan Savaş, 5- Ufuk Benzet, 6- Sezer Çınar, 7- Ercan Göçmez, 8- Tayfun Sabri Gümüşoğlu, 9- Orhan Vesek, 10- Sercan Kütmür, 11- Umut Kavan, Yedekler; 12- Aykut Şen, 13-  Samet Tosun, 14- Özgür Sevinç, 14- Enis Yavuzer, 15- Gökhan Güzelocak, 16-Ali Danaksu, 17-  Ibrahim Sezen Teknik Direktör Tezer Zinet önderliğinde mücadeleye başladı.

Büyük Karıştıranspor ise maça şu kadro ile çıktı;

1- Selçuk Palaz, 2- Serkan Bakan, 3- Şinasi Argun, 4- Faruk Buhazovan, 5- Hüseyin Çolak, 6- Hakan Vatansever, 7- Tolga Yörük, 8- Berkant Keleş, 9- Emre Karaman, 10- Soner Korkmaz, 11- Çağdaş Küçük. Yedekler; 12- Çetin Tekinışık, 13- Arif Aydın, Teknik Direktör Mustafa Çolak.

Maçtan Notlar;

Mücadeleye Kırklareli Sanayispor hızlı başladı ve 4. dakikada 10 numaralı futbolcusu Sercan Kütmür ile durumu 1-0 yaptı. Golden sonra ataklarını sıklaştıran Kırklareli Sanayispor 14. dakikada 9 numaralı futbolcu Orhan durumu 2-0 yaptı. 2-0 lık üstünlükten sonra rahatlayan Kırklareli Sanayispor baskı üzerine baskı kurdu. Cobalayan Büyük Karıştıransporlu futbolcular topu kendi sahalarından çıkarmakta güçlük çekti. Etkili bir oyun sergileyen Kırklareli Sanayispor inanılmaz goller kaçırdı. Birçok gol pozisyonuna giren Kırklareli Sanayispor 3. golü 21. dakikada Tayfun’un ayağından buldu. Çalımlarla ceza sahasına giren Tayfun düzgün bir vuruş yaparak kalecinin solundan topu ağlara gönderdi. Ilk yarıda mükemmel bir oyun sergileyen Kırklareli Sanayispor farkın daha da artması için baskısını arttırdı.

Fakat ilk yarıda başka gol bulamadı. 35. dakikada Büyük Karıştıransporlu futbolcular Kırklareli Sanayispor defansının arkasına çok güzel top ile Berkant’ı kaleci ile karşı karşıya bıraktı. Seken topa kafa vurarak kalecinin üstünden topu ağlara gönderen Berkant durumu 3-1 yaptı. Ilk yarıya 3-1 giren Sanayispor ikinci yarıya iyi başlamadı. Büyük Karıştıransporlu futbolcular ikinci golü atmak için baskısını arttırdılar. 58. dakikada köşe gönderinin yakınında topla buluşan Soner çok şık bir vuruş yaparak Kırklareli Sanayispor kalecisini avladı. Hiç kimsenin beklemediği bir vuruş yapan Soner çok güzel bir gol attı ve durumu 3-2 yaptı. 3-2 den sonra umutlanan Büyük Karıştıranspor taraftarları tezahüratlarını arttırdılar ve üçüncü golü istediler. Üçüncü gol arayışlarına giren Büyük Karıştıranspor, Kırklareli Sanayispor kalesinde baskı kurmaya başladı. Fakat zaman daraldıkça telaş yapan Karıştıranspor gol atacağına gol yedi. Kırklareli Sanyisporlu futbolcular kontra atakta 72. dakikada Orhan’ı topla buluşturdular Orhan da güzel bir vuruş yaparak baskıdan bunalan takımına rahat bir nefes aldırttı. Durum 4-2 olduktan sonra rahatlayan Kırklareli Sanayispor ilk yarıdaki oyununu sergilemeye başladı. Son 10 dakikada Sercan ve Orhan ile 2 gol daha atan Kırklareli Sanayispor mücadeleden 6-2 ayrılarak puanını 14’e yükselti.

Sanayispora Nuryağdı

Kırklareli Atatürk Stadyumunda oynanan karşılaşmayı tribünden izleyen Metin Nuryağdı Sanayisporlu futbolculara verdiği taktiklerle dikkat çekti. Maç boyunca taktiksel alanda futbolcuları uyaran Nuryağdı galibiyette adeta önemli rol oynadı. Kafalarda soru işareti bırakan Metin Nuryağdı; maçı izleyenler tarafından "acaba Kırklareli Sanayispor’un yeni Teknik Direktörü mü?" sorusu çağrıştırdı. Herkes tarafından meraklı gözlerle takip edilen Nuryağdı verdiği taktiklerle seyirciler tarafından alkış almayı başardı.

Büyük Karıştıranspor’un bile taraftarı Var!

Hafta sonu oynanan karşılaşmaya yaklaşık 30 kişilik bir grupla gelen Büyük Karıştıranspor taraftarı maç boyunca takımlarına destek oldular. Maç başlamasına az bir süre kala stada giren Büyük Karıştıransporlu taraftarlar takımlarını yalnız bırakmadılar. Son sıralarda bulunan Büyük Karıştıranspor, taraftarlarının desteği ile çıktığı bu maçtan umduğunu bulamayarak son sıralardaki yerini yükseltemedi. Son sıralarda olmasına rağmen taraftar desteği olması herkes tarafından takdirle karşılanan Büyük Karıştıranspor ligin ikinci devresinden umutlu olduğunu kanıtladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here