“Kırklareli sadece Ana Caddeler’den mi oluşuyor?”

41
Geçtiğimiz kış mevsiminin soğuk ve bol yağışlı olması dolayısıyla zarar gören şehir içi yollar, yaz aylarının gelmesiyle asfalt yama çalışmaları başlatılmıştı.

HABER MERKEZİ

Kırklareli’nin ana caddelerinden başlayan çalışmalarda yetkililerin yaptığı açıklamalarında “İlk olarak ana caddeleri bitireceğiz, daha sonra ara sokaklara başlayacağız” demişlerdi.
Fakat ana caddelerin yapılmasının ardından ara sokaklara başlanmadığı dikkatleri çekti.
Kırklareli Belediyesi tarafından yapılması hala beklenen ara sokaklar anlaşılan daha çok bekleyecek gibi duruyor. Bademlik mevkiinde bulunan ara sokaklardaki çukurlar, yaklaşık bir haftadır etkili olan yağışlar neticesinde git gide derinleşiyor ve ciddi boyutta zararlar vermeye başlıyor.
Sürekli araçlarında bir takım hasarlar meydana geldiğini ve maddi boyutlarının artmaya başladığını belirten vatandaşlar; “Kırklareli’nin hali ne olacak” dedi.
Kırklareli Belediyesi’nin bekleyişleri karşısında öfkelerini saklayamayan vatandaşlar ara sokakların hizmet beklediğini Kırklareli’nin sadece ana caddelerden oluşmadığını belirterek şunları kaydettiler:
“Kırklareli Belediyesi tarafından yaz aylarının gelmesiyle başlatılan asfalt yamalama çalışmaları sadece ana caddelerde yapıldı. Kimi ana caddelerde ise geniş çaplı olarak 2 veya 3 kez asfalt yamama çalışmaları yapıldı. Ara sokaklar Kırklareli Belediyesi sınırları içinde olup olmadığını merak etmeye başladık. Belediyenin vatandaşa hizmet götürmesi için yüksek makamlarda tanıdık olması mı gerekiyor” dediler.
Ayrıca ara sokaklarda bulunan yapay kasislerden de şikayetçi olduğunu dile getiren vatandaşlar üst tabakalarının kırıldığını, tabakaları tutan demirlerin ise lastikleri parçaladığını fakat mecburen o yoldan geçme zorunda kaldıklarını belirttiler. En kısa zamanda yetkililer tarafından bir çalışma başlatılmadığı takdirde yapılmayan ara sokaklar karşısında tepkilerini bir eyleme dönüştüreceklerini ve belediyeyi protesto edeceklerini de eklediler. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here