Kırklareli Romanları’ndan Sakarya Valisi Coş’a ziyaret

22
* Kırklareli Roman Kültürünü Koruma ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, Kırklareli’nin eski Valisi, Sakarya Valisi Hüseyin Avni Çoş’u ziyaret etti.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Roman Kültürünü Koruma ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Zafer Süpürgeci, Dernek Yönetim Üyesi Zeki Alsan ve AK Parti Kırklareli Belediye Meclis Üyesi Ayvaz Kartal, Kırklareli Eski Valisi Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş’u ve Sakarya Milletvekilleri’ni ziyaret ederek, Roman Toplumunun sorun ve isteklerini dile getirdiler.
Başkan Süpürgeci, gazetemize yaptığı ziyarette şunları söyledi;
“Sayın Valimiz bizi Sakarya’da çok iyi ağırladı. Yaptığımız görüşmede Roman Toplumu’nun İş, Aş, Eğitim, Öğretim, Konut ve resmi Dairelerde Roman Toplumu’nun yer alması gibi konuları konuştuk. Sayın valimiz de bize elinde geleni yapacağını ve Sakarya’nın kapılarının açık olduğunu söyledi. Sakarya Milletvekilleri ile yaptığımız görüşmede de Roman Toplumu’nun sorunları ve istekleriyle ilgili Meclis açıldığında, Meclis’e davet edilerek, Roman Toplumu’nun sorun ve isteklerini dile getirmemize yardımcı olacaklarını söylediler. Sayın Valimiz Hüseyin Avni Çoş, bizi çok iyi ağırladığı ve bizimle ilgilendi. Çok memnun kaldık ve teşekkürlerimizi sunduk. Valimizin, Kırklareli Halkı’na da sevgi saygı ve selamlarını getirdik.” (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here