Kırklareli Remzi Yapıcı Anadolu Öğretmen Lisesi 4. mezunlarını verdi

38
Kırklareli Merkez İlçe’de eğitim öğretim vermekte olan Remzi Yapıcı Anadolu Öğretmen Lisesi Mezuniyet Töreni 5 Haziran 2012 Cuma günü saat 15.00’da Kırklareli Üniversitesi Kültür Merkezi’nde yapıldı.
HABER MERKEZİ
Törene; Kırklareli İl Milli Eğitim Müdür Vekili Yasin Özdil, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Temel, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Halil Yücel, Remzi Yapıcı Anadolu Öğretmen Lisesi Müdürü Refik İpek, Kırklareli Fen Lisesi Müdürü Selahattin Karanfiler, öğrenciler ve birçok veli katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan program Remzi Yapıcı Anadolu Öğretmen Lisesi Refik İpek’in konuşmasıyla devam etti. İpek yaptığı konuşmasında 2011- 2012 Eğitim-Öğretim Yılı’nda 4. mezunlarını verdiklerini belirterek şunları söyledi;
“2009 yılında ilk defa mezun veren okulumuz, Boğaziçi Üniversitesi ve ÇAPA Tıp Fakültesi gibi birçok kıymetli okullara göndermiş olduğu öğrenciler sayesinde, geleceğe dair bizlere umut vermektedir. Bu yılda inşallah LYS Sınavı’ndan alacağımız güzel sonuçlar sayesinde, okulumuzun başarı grafiğini daha da yukarı çıkacağını umut ediyorum. Okulumuza ayak bastıkları andan itibaren bir inci gibi işlediğiniz sevgili öğrencilerimizi, gelecek yıllarda çeşitli branşlara imza atacak bireyler olarak yetiştirerek bugüne getirdiniz. Onlara sadece bilgi aktarmakla kalmadınız, yanı zamanda bir birey olarak sorumluluklarını bir ekibin parçası olarak paylaşmayı ve dayanışmayı, topluma karşı görevlerini öğrettiniz. Değerli veliler sizlerin bugünkü duyguları hepimizden farklı olduğunu tahmin ediyorum.  Dünyaya geldikleri nadan itibaren üzerine titrediğiniz, emek verdiğiniz, özenle ve zorluklarla zaman zaman kaygı duyarak yetiştirdiğiniz evlatlarınızı, başarılı olacaklarını umut ederek, hayat mücadelesinin içine uğurlamanın vakti geldi. 
Bugün sizin çok farklı bir anlam ifade ediyor. Hayatınızın bir dönemini kapatıyor ve ondan aldığınız güçle bir başka dönemin başlangıcına adım atıyorsunuz. Hayattan, zorluklardan ve engellerden korkmayın. Ailelerinizin ve öğretmenlerinizin sevgisi, ilgisi ve desteğiyle yetişmiş gençler olarak bugün buradasınız. Yeteneklerinizi, düşünce ve hayallerinizi daima Ülkemizin ve Milletimizin yararına kullanmalısınız” dedi. 
Mezun öğrenciler adına konuşan Ali Becer nice anılarla ve güzel duygular eşliğinde gururlu ve bir o kadarda hüzünlü bir şekilde okuluna veda ettiğini belirterek şunları söyledi;
“Başlangıçlar güzeldir, bitişler zor. Tanışmalar heyecanlı ve umutlu, yarılışlar acı. Sizden bir şey kalır geride kırılan kalbinizden bir parçamı yoksa sevdiklerinizle paylaştığınız anılar mı?. Beni ve sanıyorum ki tüm arkadaşlarımı şu günlerde hüzünlendiren bir dönemdeyiz. Hayatımızın bir sayfasını acı tatlı anlarla kapatırken diğer sayfasını beklentiler ve umutlarla açıyoruz.  Bizler mevsimlik çiçek gibi bu okuldan gelip geçiyoruz.  Ancak mevsim bitecek ama bizler başka iklimlerde de çiçek açmaya devam edeceğiz ve yeni çiçekler yetiştireceğiz” dedi.  Konuşmaların ardından Okul 1’ncisi Ali Becer’e,  Okul 2’ncisi Ecem Kelep’e ve Okul 3’ncüsü Gökçe Uzun’a plaket ve çiçek verildi. Okul 1.’ncisi Ali Becer okul kütüğüne plaket çakmasının ardından Diploma Töreni yapıldı. Bayrak-Flama Devir-Teslim Töreni ve Kep Atma’dan sonra tören son buldu. (ş)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here