“Kırklareli OSB’de 2. Etap Alt Yapı Çalışmaları başlayacak”

17
Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertuğrul Ziya Çetintaş Organize Sanayi Bölgesi (OSB) 2. Etap’ta Alt Yapı Çalışmaları’nın yakın zamanda başlayacağını belirtti.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertuğrul Ziya Çetintaş bölgesel teşviklerin uygulamaya girmesinin ardından yaptığı açıklamada  önceki teşvikte Türkiye’nin gelişmişlik bakımından 4 bölgeye ayrıldığını, Kırklareli’nin en gelişmiş iller arasında yer aldığını ve 1. Teşvik Bölgesi’nde olduğunu hatırlatarak son açıklanan teşvikte ise Türkiye’nin gelişmişlik bakımından 5 bölgeye ayrıldığını bu bölgeler arasında Kırklareli’nin 2. Bölge’ye konulduğunu kaydetti. En fazla teşvikin 6. Bölge’ye verildiğini vurgulayan Çetintaş; “En azından daha önceki gibi 1. Bölge değiliz ve öncekinden daha fazla teşvik alıyoruz” dedi.
Organize Sanayi Bölgeleri’ne yatırım yapanların bir alt gruptaki teşviklerden yararlanma imkanı olduğunu söyleyen Çetintaş; “Son açıklanan teşviklerde Organize Sanayi Bölgelerine yatırım yapmak isteyenlere yatırım yapmak istedikleri bölgenin bir altındaki bölgelerde geçerli olan teşviklerden yararlanma imkanı sağlandı. Böylelikle Organize Sanayi Bölgeleri yatırımcılar için daha cazip bir hale getirildi” dedi.
Kırklareli Organize Sanayi Bölgesi 1. Etap’taki parsellerin %90’ının tahsis edildiğini belirten Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetintaş; “Kırklareli Organize Sanayi Bölgesi 3 Etap’tan oluşuyor. Birinci etap bin dönümlük küçük parsellerden oluşuyor ve bu bölgede tahsisi yapılmamış 6 parsel kaldı. Tahsisi yapılan parsellerin çoğunda işletme var ve bazılarının kurulumu yeni yapılıyor. 2. Etabımızda bin dönümden oluşuyor ve buradaki parsellerimiz 40-50-100 dönüm gibi büyük parseller. Şuan ikinci etapta sadece bir işletme bulunuyor. Bunun dışında ikinci etapta henüz bir alt yapı çalışması yapmadık. Yakın zamanda 2. Etap Alt Yapı Çalışmaları başlayacak” şeklinde konuştu. (yş)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here