“Kırklareli okumayı seviyor”

18
Kırklareli İl Halk Kütüphanesi Müdür Vekili Hilal Sıcak, Kırklarelililerin okumayı sevdiğini söyledi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Halk Kütüphanesi’nden alınan bilgilere göre 2012 yılında, kütüphanede 44 bin 239 kitap bulunurken bir sene içinde kütüphaneden 61 bin 489 kişinin yararlandığı belirtildi. Kırklareli İl Halk Kütüphanesi Müdür Vekili Sıcak, 62 bin nüfusu olan bir yerde kütüphaneden 61 bin 489 kişinin yararlandığına dikkat çekerek,
“Kütüphanemizde 2012 yılı içersinde, 61 bin 489 kişi yararlandı. 62 bin nüfusu olan bir yer için bu sayı çok güzel. Kırklarelililer okumayı gerçekten çok seviyor. 2012 yılında kütüphanemizde bin 336 kişiye, 19 bin 991 kitap ödünç verdik. Senede 4-5 bine yakın kitap kütüphanemize alınmakta. Kitap alırken vatandaşımızın isteklerini ön planda tutarak güncel ve çok okunan kitapları kütüphanemize katmayı tercih ediyoruz. 
Kütüphanemizde en çok tercih edilen kitaplar; Edebiyat, Sosyal Bilimler, Felsefe, Psikoloji, Güzel Sanatlar, Coğrafya ve Tarih içerikli kitaplar. Kütüphanemize 8 bin 161 çocuk, 36 bin 78 yetişkin üye bulunmakta. Kütüphane yönetimi olarak, kitap dostlarına kitabın yanında ücretsiz internet hizmeti de veriyoruz. Kütüphanemizin bu kadar başarılı olmasının en büyük sebeplerinden bir tanesi daha kırtasiyelere bile gelmeyen kitapların kütüphanemizde bulunması ve okuyucularımıza sunmuş olmamız” dedi.
Sıcak, 2013 yılında hem kitapların hem de okuyucuların sayılarını artacaklarını sözlerine ekledi. iha

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here