“Kırklareli okumayı seviyor”

20
 Kırklareli İl Halk Kütüphanesi’nde 2012 yılının ilk 6 ay verilerine göre toplam 8 bin 951 kitap ödünç olarak verildi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Halk Kütüphanesi’nden 2012 yılının ilk 6 ayında kütüphane üyelerine 8 bin 951 kitap ödünç verildi. 
Kırklareli İl Halk Kütüphanesi Müdür Vekili Hilal Sıcak Kırklareli’nin nüfusuna göre bu oranın gayet iyi olduğunu, kadın okuyucuların Kırklareli de daha fazla olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi;
“2012 yılının Ocak ayı itibarı ile Haziran ayına kadar 8 bin 951 kitap üyelerimize ödünç olarak verildi. Bu 8 bin 951 kitabın 6 bin 745 tanesi kadınlara, 2 bin 206 tanesi erkek okuyuculara verildi. Bu orana baktığımızda Kırklarelili kadınların erkeklere oranda daha fazla okuduğunu görüyoruz.
* “Kırklareli’ de kitap okuma oran gün geçtikçe çoğalacağına inanıyorum.” 
Kırklareli Halkı okumayı çok seviyor. Kütüphanemiz tarafından satın alınan kitaplar, okuyucu istekleri öncelikli olmak üzere; çok satan, çok basımı yapılan popüler kitaplardır. Okuyucularımız www.ekutuphene adresini sıklıkla kullanarak aradığı kitabın bulunduğunu öğrenince kitabı satın almak yerine kütüphaneden almayı tercih ediyor, buda kütüphanedeki kitap koleksiyonunun zengin olduğunu gösteriyor.3 büyük okuyucu salonu, 2 konferans salonu, 30 bilgisayarın bulunduğu internet salonuyla kütüphanemiz; okuyucularımıza her zaman en iyi hizmeti vermeyi hedeflemektedir” dedi.(ş)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here