Kırklareli Öğretmenevi yeni yüzü ile hizmete açıldı

16
“Kırklareli’deki Evim Öğretmenevim Projesi” kapsamında Trakya Kalkınma Ajansı’nın desteği ile restore edilen Kırklareli Öğretmen Evi düzenlenen tören ile açıldı.
HABER MERKEZİ
15 Şubat 2013 Cuma günü saat 15.30’da yapılan açılış töreninde bir konuşma yapan Kırklareli Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Sevil Kurşun, Trakya Kalkınma Ajansı’na sunulan “Kırklareli’deki Evim Öğretmen Evim Projesi” kapsamında tadilatın yapıldığını belirterek, projenin 8 süreceğini söyledi.
Kurşun burada yaptığı konuşmasında şunları söyledi;
“Hazırladığımız stratejik plan doğrultusunda 1989 yılından bu yana maddi imkânsızlıklar dolayısıyla yenilenememiş birimlerimizi yenilemeyi planladık. 2010 yılında 3 otel odamızda yaptığımız iyileştirme çalışması ile elde ettiğimiz hizmet artışını diğer birimlerimize yaygınlaştırma sureti ile bizden beklenen hizmet seviyesini ve kalitesini mümkün olan en üst seviyeye taşımayı amaçladık. İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE ve Bütçe Bölümlerinin katkılarıyla hazırladığımız Kırklareli’deki evim Öğretmenevim projesini Trakya Kalkınma Ajansı’na sunduk. Kırklareli Valisi Mustafa Yaman’ın destekleri ile projemizi hayata geçirdik. Öğretmenevimiz sınırsız ve kaliteli hizmet anlayışı ve geleneksel Türk konukseverliğinin en güzel örneklerini görebileceğiniz bir mekana dönüştü.”
Açılış törenine Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, CHP Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek, Kırklareli İl Jandarma Komutanı Ömer Lütfü Mor, Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak, İl Müdürleri ve öğretmenler katıldı.
Yapılan konuşmaların ardından projeye destek sağlayan kişilere plaketleri verilirken, restore edilen Kırklareli Öğretmenevi gezilerek tören sona erdi. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here