Kırklareli Oda Sahnesi’nden 1 günde 2 oyun

21
Kırklareli’nin ilk ve tek Oda Sahnesi’nde bugün; 14.00-15.00-16.00 satlerinde ”Kırmızı Başlıklı Kız” (Çocuk Oyunu) ile Saat 20.00’de ”Elli Metre Yüksekten İçi Su Dolu Konserve Kutusuna Balıklama Atlamak ” (Yetişkin Oyunu) sahnelenecek.
HABER MERKEZİ
* “Kırmızı Başlıklı Kız Masalı”
Oyunun Konusu: Hepimizin bildiği Kırmızı Başlıklı Kız Masalı’nı Temaşa Kumpanyası, bu kez sahneye uyarladı. Grimm Kardeşlerin 200. yılı anısına oynadıkları oyun, çocuklara yalan söylemenin yol açtığı kayıpları, büyüklerinin sözlerini dinlemediklerinde başlarına gelen kötü olayları anlatırken, yer yer çocukların sahneye çıkıp yaptıkları drama çalışmalarıyla da çocuklar için masalın içine girmelerine ve keyifli dakikalar yaşamalarına sebep oluyor. Oyun boyunca oyuncular çocuklardan yardım istiyor, çocuklara soru sorup onların kararlarına göre oyuna hep beraber yön veriliyor. Oyunun sonunda kurnaz kurt alt edilirken, çocuklara sokakta yaşayan hayvanlarla ilgili  bilgiler ve öğütler veriliyor. 
Yazan: Grimm Kardeşler
Uyarlayan: Nilay Susulu
Yöneten: Duygu Kızay
Oyuncular: Nihan Susulu,Uğur Özkaya, Duygu Kızay, Serbülent Özdemir
* “Elli Metre Yüksekten İçi Su Dolu Konserve Kutusuna Balıklama Atlamak”
Oyunun Konusu: Bir soytarı ve onun inanılması güç numarası… Ona hayran bir genç kız. Kendilerine anlatılan yalanlara inanarak yaşayan küçük insanların küçük dünyalarını anlatan büyük ve sımsıcak bir öykü. Günlük yaşantımıza böylesine egemen olan yalanlarla çevriliyken bu oyunda bahsedilen olayların hayatımızda olup bitenlerin yanında daha mı az inanılır olduğunu soran acı bir öykü. Yaşamın akışına müdahale edemeyen, büyük meseleler arasında kaybolup giden, o küçücük, saf, acınası, zavallı soytarıyı manevi bir zaferle kutsayan eğlenceli bir öykü. Herkesin herkesten gizlediği, hepimizin öyküsü.
Yazan: Coşkun Irmak 
Yöneten: Uğur Özkaya
Oyuncular: Uğur Özkaya, Nihan Susulu, Serbülent Özdemir
Işık-Ses: Duygu Kızay (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here